شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 12:29 منتشر شده در مورخ: 1400/01/26 شناسه خبر: 1724880
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رشتخوار خبر داد؛

ثبت ۴ وقف جدید در آغازین روزهای سال ۱۴۰۰ در رشتخوار

ثبت ۴ وقف جدید در آغازین روزهای سال ۱۴۰۰ در رشتخوار
محسن آبادی، گفت: در نخستین روزهای سال ۱۴۰۰، چهار وقف جدید به ارزش بیش از ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در رشتخوار به ثبت رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا محسن آبادی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رشتخوار در گفت و گو با صبح توس؛  با اشاره به اینکه رشتخوار سرزمین مهربانی‌هاست و مردمان این دیار سرشار از حس نوعدوستی هستند، گفت: در نخستین روزهای سال 1400، با ثبت چهار وقف جدید در شهرستان رشتخوار نوید لبیک مردم نیک اندیش و همیشه در صحنه این شهرستان به سنت حسنه وقف در سال جدید است.

وی با اشاره به اینکه وقف سنت حسنه ای است، که همیشه آثار ثواب آن برای فرد واقف ماندگار است، افزود: این وقف ها با نیت هزینه های ساخت و تکمیل مهدیه روستای حسین آباد، ساخت  خانه عالم در روستای عمیدی و ساخت حوزه علمیه یا دار القران در مسیر قرآن و اهل بیت علیهما السلام در سطح شهر و روستاهای رشتخوار به ثبت رسیده است.

رئیس دفتر نمایندگی اوقاف شهرستان رشتخوار همچنین با بیان اینکه این وقف ها شامل آب، اراضی و واحد های مسکونی است، یادآور شد: ارزش ریالی این وقف ها در مجموع بالغ بر 4 میلیارد و 100 میلیون ریال برآورد می شود.

محسن آبادی در رابطه با وقف های شکل گرفته توسط افراد نیک اندیش خیر در این شهرستان، بیان داشت: در سال گذشته 8 وقف جدید در رسطح شهرستان به ثبت رسید، که در مجموع ارزش ریالی این وقف ها بالغ بر 9 میلیارد ریال برآورد می شود.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1724880
ارسال نظر
نظرات