شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 12:53 منتشر شده در مورخ: 1400/01/26 شناسه خبر: 1724882
مسئول پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن گلبهار:

تخصیص پروژه ۲۰۰۰ واحد مسکن اقدام ملی در گلبهار صادر شد/ قیمت پایه ساخت مسکن ملی ثابت ماند

تخصیص پروژه ۲۰۰۰ واحد مسکن اقدام ملی در گلبهار صادر شد/ قیمت پایه ساخت مسکن ملی ثابت ماند
رجب‌زاده گفت: برای حدود ۲ هزار واحد در پروژه‌های واحدهای مسکونی اقدام ملی گلبهار تخصیص پروژه داده شده بدین معنی که پیمانکار و زمین آن مشخص شده یا در حال گذراندن مرحله مناقصه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود رجب‌زاده، مسئول پروژه‌های مسکن اقدام ملی شهر جدید گلبهار در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: برای حدود 2 هزار واحد در پروژه‌های مسکن اقدام ملی گلبهار تخصیص پروژه داده شده بدین معنی که پیمانکار و زمین آن مشخص شده یا در حال گذراندن مرحله مناقصه است و عملاً کارهای ابتدایی آن انجام و تعین تکلیف شده است.

وی با بیان اینکه حدود 2 هزار متقاضی مؤثر تاکنون شناسایی شده‌اند، افزود: حدود 17 هزار نفر متقاضی دریافت مسکن اقدام ملی گلبهار بوده‌اند که از این تعداد 2 هزار نفر مدارکشان تکمیل بوده و مابقی که از مرحله اول بازمانده‌اند می‌توانند در مرحله بعدی ثبت نام کنند.

رجب‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر در مجتمع‌های مسکونی آسمان یک و دو گلبهار یک پروژه 382 واحدی و یک پروژه 391 واحدی مراحل ابتدایی پروژه در حال انجام است و در انتظار دریافت مجوزهای لازم از شهرداری گلبهار هستند.

مسئول پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن ضمن اشاره به اینکه متقاضیان نگران بالا رفتن هزینه‌های ساخت نباشند، یادآور شد: قیمت پیمانکاری توسط وزارت مسکن و شهرسازی متری 2 میلیون و 700 هزار تومان مقطوع تعیین‌شده است و درصورتی‌که پیمانکار جدیدی وارد پروژه شود تنها مجاز به افزایش 5 درصدی این مبلغ است.

وی خاطر نشان شد: زمان تعیین‌شده برای کارفرما جهت تحویل و پایان پروژه‌های طرح اقدام ملی 24 ماه است و به دلیل اینکه قالب‌های اجرایی آن‌ها قالب‌های تونلی و صنعتی است نگرانی در خصوص پیشبرد و اتمام پروژه‌ها در زمان تعیین‌شده نداریم.

رجب‌زاده در خصوص مبالغی که متقاضیان مسکن اقدام ملی باید پرداخت کنند، گفت: از زمان شروع پروژه متقاضیان طی 24 ماه مهلت دارند که هزینه‌های ساخت، هزینه‌های انشعابات، نظام مهندسی و محوطه‌سازی را پرداخت کنند علاوه بر آن متقاضیان باید 15 درصد هزینه عرصه را در ابتدای پروژه و 85 درصد مابقی آن دو سال پس از تحویل پروژه به صورت اقساط پرداخت شود.

مسئول پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن عنوان کرد: پروژه‌های مسکن اقدام ملی در قالب‌ها و اشکال مختلف طراحی و پی‌ریزی شده‌اند و هزینه‌های هر یک از آن‌ها با هم متفاوت است تا تمامی اقشار جامعه بتوانند نسبت به بودجه‌ای که در اختیار دارند مسکن مناسب را انتخاب کنند.

وی با اشاره به اینکه هنوز بخش‌نامه‌ای مبنی بر افزایش وام مسکن اقدام ملی به ما ارسال نشده است، گفت: متراژ خانه‌های مسکن اقدام ملی بین 60 تا 100 متر است و این خانه‌ها نسبت به کیفیت و مشاعاتی که به آن‌ها تخصیص یافت است تعیین قیمت شده زیرا امکان دارد برخی افراد تنها توانایی حداقل هزینه‌ها را داشته باشد.

رجب‌زاده در پایان یادآور شد: قیمت 2 میلیون و 700 هزار تومانی تعین شده امکان دارد تا پایان پروژه کاهش یا افزایش یابد و امکان دارد کاهش یابد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1724882
ارسال نظر
نظرات