شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 08:36 منتشر شده در مورخ: 1400/01/28 شناسه خبر: 1725184
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری:

افزون بر ۲ میلیون مسافر در سیستان و بلوچستان جابجا شدند/ پرداخت تسهیلات جبران خسارت کرونا به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی

افزون بر ۲ میلیون مسافر در سیستان و بلوچستان جابجا شدند/ پرداخت تسهیلات جبران خسارت کرونا به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی
تیمور باقری از پرداخت تسهیلات ۶ میلیون تومانی به رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی سیستان وبلوچستان برای جبران خسارت کرونا خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ۲ میلیون و و ۸۳ هزار و ۵۱۹ مسافر سال گذشته در قالب ۲۴۳ هزار و ۵۱ سفر وسایل نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای استان شامل اتوبوس، مینی بوس و خودروهای سواری کرایه برون شهری در این استان جابجا شدند.

 
وی افزود: جابجایی مسافر این مدت در استان نسبت به مشابه سال گذشته با ۳ میلیون و ۱۲ هزار و ۴۶۵ مسافر و ۳۰۶ هزار و ۷۰۲ سفر کاهش ۳۱ درصدی در جابجایی مسافر و ۲۱ درصدی در تعداد سفر را نشان می دهد.
 
این مقام مسئول ادامه داد: ۶۲ درصد جابجایی مسافر این مدت توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به داخل استان و ۳۸ درصد به خارج استان انجام شده است.
 
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان درباره وضعیت حمل و نقل عمومی برون شهری و چگونگی رعایت الزامات بهداشتی گفت: از همان روزهای نخست شیوع این ویروس تمام الزامات و پروتکل‌های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا نظیر فاصله گذاری اجتماعی به شرکت های حمل و نقل عمومی مسافر استان ابلاغ و نظارت های دوره ای در این زمینه توسط همکاران ما به طور مرتب درحال انجام است.
 
وی با بیان اینکه در پی شیوع ویروس کرونا و کاهش مسافر و سفرهای بین استانی، رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بین شهری دچار ضرر و زیان شدند، افزود: با پیگیری های به عمل آمده توسط این اداره کل پرداخت تسهیلات بانکی به مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال برای شرکت های حمل و نقل عمومی( به ازای هر نفر شاغل) و ۶۰ میلیون ریال برای رانندگان این دسته از ناوگان حمل و نقل عمومی در حال انجام است.
 
باقری خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۲ هزار و ۵۸۴ راننده مسافری فعال، ۹۰۶ دستگاه ناوگان اتوبوسی، هزار و ۴۴۷ دستگاه ناوگان مینی بوسی و ۷۵۵ دستگاه ناوگان سواری فعال در سیستان و بلوچستان به هموطنان گرامی خدمات ارائه می دهند.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1725184
ارسال نظر
نظرات