شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 12:00 منتشر شده در مورخ: 1400/01/28 شناسه خبر: 1725234
جراح و فوق تخصص چشم:

چشم ها از ویروس کرونا در امان نیستند/ ایران نیازی به هیچ کشوری در حوزه چشم پزشکی ندارد

چشم ها از ویروس کرونا در امان نیستند/ ایران نیازی به هیچ کشوری در حوزه چشم پزشکی ندارد
خسرو جدیدی با اشاره به جایگاه ایران در حوزه چشم پزشکی دنیا گفت: کشور ایران در حوزه چشم پزشکی در میان 15 کشور دنیا قرار داشته و هیچ نیازی به هیچ کشوری در دنیا ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پروفسور خسرو جدیدی، مختصص چشم و فوق تخصص قرنیه در گفت و گو با خبرنگار مرآت درباره جایگاه پزشکی ایران در حوزه چشم و در میان کشور های دنیا گفت: در اوایل سال های دور علم پزشکی و حوزه چشم وابستگی زیادی به کشور های دنیا داشته وبسیاری از بیماران برای درمان به کشور های اروپا مراجعه می کردند اما امروز عمل پزشکی و چشم پزشکی ما در میان 15 کشور دنیا قرار داشته و ایران هیچ نیازی به کشور های دنیا ندارد.

جدیدی با اشاره به جراحی های پزشکی در ایران خاطر نشان کرد: بهترین جراح های چشم دنیا  در ایران و در بیمارستان های جمهوری اسلامی در حال خدمت به مردم بوده و عمل های حساس و سخت بسیاری در کشور انجام شده و اکثریت این عمل ها موفقیت آمیز بوده و نتایج بسیار مطلوبی داشته است.

جراح و مختصص چشم با بیان اینکه جامعه پزشکی تلاش زیادی در حوزه خیریه های پزشکی انجام داده اند تصریح کرد: بسیاری از پزشکان در کشور عمل های زیادی را به صورت رایگان برای محرومین و افراد بی بضاعت انجام داده اند و در بیمارستان های کشور نیز عمل های رایگان بسیاری به واسطه این پزشکان انجام گرفته که شخص بنده نیز از این عمل خیر مستثنی نبوده ام.

وی با اشاره به کار های خیر سیستماتیک پزشکان در کشور اضافه کرد: علاوه بر ویزیت و عمل های رایگان پزشکان در حوزه پزشکی کشور برخی کار های خیر در قالب خیریه ها و بصورت سیستماتیک انجام شده و در این مسیر موسسات خیریه و درمانگاه ها و بیمارستان های زیادی با حمایت همکاران ما ساخته و در حال فعالیت هستند.

این پزشک بزرگ و نامدار ایرانی با اشاره به فعالیت خود در موسسه خیریه مهد کرامت سمنان اظهار کرد: یکی از فعالیت های خیر بنده ویزیت و عمل چشم در سمنان و موسسه خیریه مهد کرامت بوده و همکاران بنده نیز در این استان تلاش زیادی در این حوزه کرده اند به طوری که بر اساس آخرین آماری که به دست بنده رسیده سمنان در رتبه دوم موقوفه و کارهای خیر پزشکی و غیرپزشکی قرار دارد.

جدیدی درباره تاثیر کرونا برحوزه تخصصی چشم پزشکی توضیح داد: چشم پزشکان به علت ارتباط نزدیک و در فاصله بسیار کم با بیمار در خطر جدی ابتلا به کرونا قرار دارند و متاسفانه در ایام شیوع کرونا پزشکان و متخصصان بنام و معروف زیادی در سطح کشور به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و نام آن ها در میان مدافعان سلامت کشور جاودان شده است.

وی با اشاره به تاثیر مستقیم بیماری کرونا بر چشم و بینایی انسان بیان کرد: یکی از حوزه های تاثیرگذاری ویروس کرونا بر بینایی و چشم انسان بوده و تا الان موارد بسیاری از تاثیرگذاری منفی این بیماری بر چشم و بینایی بیماران مبتلا داشته و در برخی موارد به عمل جراحی و تخلیه چشم منجر شده است و به همین علت چشم از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1725234
ارسال نظر
نظرات