شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:10 منتشر شده در مورخ: 1400/01/28 شناسه خبر: 1725297
ریس کل دادگستری استان کردستان؛

۱۸۳ زندانی محکوم مالی جرائم غیرعمد نیازمند یاری خیرین/ از محوری‌ترین مباحث سند تحول قضایی، تغییر نگاه به زندان و زندانیان با نگاه اصلاح محور است

۱۸۳ زندانی محکوم مالی جرائم غیرعمد نیازمند یاری خیرین/ از محوری‌ترین مباحث سند تحول قضایی، تغییر نگاه به زندان و زندانیان با نگاه اصلاح محور است
حسینی گفت: از محوری‌ترین مباحث سند تحول قضایی، تغییر نگاه به زندان و زندانیان با نگاه اصلاح محور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، حجت‌الاسلام سید حسین حسینی رئیس کل دادگستری استان کردستان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از محوری ترین مباحث سند تحول قضایی نگاه به زندان و زاندانیان است و تغییر نگاه و رویکرد به زندان و زندانیان با نگاه اصلاح محور است.

وی با بیان اینکه زندان فقط مخصوص مجرمین و محکومانی  است که حضور آنها در جامعه به صلاح نیست و مخل امنیت و آسایش عمومی در جامعه است، افزود: در غیر این موارد باید کمتر از نهاد  زندان استفاده شود و در این راستا و برای تحقق این امر مهم به همکاری و همراهی قضات و آحاد مردم نیاز داریم تا شاخص سند تحول در خصوص زندان و زندانیان محقق شود.

وی گفت: و در این خصوص ستاد دیه استان و کشور وظیفه خود میداند که با ورود خیرین و مردم آزادی  برخی از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم  آورد که جشن گلریزان ابزاری است که این هدف را مشخص می‌کند.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه سال گذشته به دلیل شرایط بد اقتصادی در کشور و در ادامه آن شیوع بیماری کرونا اخبارنگران کننده را مستمرا در جامعه به همراه داشت اما خوشبختانه در راستای اجرایی شدن سند تحول و عملکرد ستاد دیه استان اخبار خوبی از آزادی زندانیان و محکومان مالی داشتیم.

رئیس کل دادگستری کردستان گفت: سال گذشته ۲۳۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد ازاد شدند که ۲۰۸ نفر توسط ستاد دیه با محکومیت مالی ۳۶ میلیارد تومان و ۲۶ نفر توسط مردم و خیرین آزاد شدند.

وی درادامه عنوان نمود: با کمک ستاد دیه استان، کشور، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی(ره) و گذشت شکات عامل آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شد.

حجت‌الاسلام حسینی افزود:  در حال حاضر ۱۸۳ زندانی محکوم مالی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان داریم که برای ازادی این افراد ۹۳ میلیارد نیاز است.

رئیس کل دادگستری کردستان با اشاره به اینکه دادگستری کردستان برای اولین بار امسال در جشن گلریزان مشارکت خواهد کرد افزود: نیاز است مردم خیر و نیکوکار استان کردستان به یاری زندانیان جرائم غیرعمد بیایند و با دستگیری از آنان زمینه ازادی زندانیان جرائم غیر عمد را فراهم کنند.

 این مقام مسوول تصریح کرد: زندانی شدن، تبعات منفی بسیاری را به همراه دارد  از جمله آنکه وقتی سرپرست خانواده‌ در زندان باشد بیشترین آسیب را اعضای خانواده آن زندانی بخصوص فرزندان آن خانواده  متحمل خواهند شد.

وی در پایان افزود: در آموزه‌های دینی و اسلامی ما به احسان و کمک کردن به همنوع سفارش بسیار شده است و بر همین اساس است که ماه مبارک رمضان  را به عنوان ماهی برای برگزاری جشن گلریزان  انتخاب کرده اند .

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1725297
ارسال نظر
نظرات