شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1400/01/28 شناسه خبر: 1725352
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی:

️سیلاب به ۹ واحد مسکونی شهداد خسارت جدی وارد کرد/اهمیت پیشگیری از ورود سیلاب در آینده با توجه به شرایط منطقه

️سیلاب به ۹ واحد مسکونی شهداد خسارت جدی وارد کرد/اهمیت پیشگیری از ورود سیلاب در آینده با توجه به شرایط منطقه
پور ابراهیمی گفت: پیشگیری از وارد آمدن خسارت به وسیله سیلاب را مهم ارزیابی و تصریح کرد: باید از بروز سیلاب در آینده با توجه به شرایط منطقه پیشگیری کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در بازدید از روستای سیل زده پشوییه شهداد به بارش شدید باران طی روز گذشته و جاری شدن سیل در این روستا اشاره کرد و گفت: جاری شدن سیلاب حدود ۱۸ کیلومتر مسیر جاده خاکی و هشت کیلومتر به آسفالت این منطقه آسیب وارد کرده است.

وی تاکید کرد: همچنین سیلاب به شبکه برق رسانی روستای پشوییه نیز با شکست چند تیر برق خسارت وارد کرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: ماموران در حال ترمیم و وصل شبکه برق رسانی به روستای پشوییه و کشیت که از همین مسیر تامین برق می شود، هستند و تا ساعاتی دیگر برق این روستا وصل خواهد شد.

پورابراهیمی  بیان کرد: سیلاب همچنین مسیر انتقال آب کشاورزی به روستای پشتوییه را نیز دچار مشکل کرده است.

وی با اشاره به ورود بسیج به رفع مشکلات ناشی از جاری شدن سیلاب در روستای پشوییه بیان کرد: مسولان مرتبط به منظور وصل آب آشامیدنی و کشاورزی این منطقه وارد عمل شده اند که تا ساعاتی دیگر این عملیات به پایان می رسد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انتظار می رود فرماندار و مدیران حوزه حوادث راهکار مناسبی به منظور جلوگیری از ورود سیل به روستای پشتوییه که سال هاست درگیر سیلاب است، بیندیشند.

پور ابراهیمی با بیان اینکه تمام دستگاه های امدادی هم اکنون در منطقه حضور دارند گفت: جا دارد از هلال احمر، بسیج، دهیاری، بخشداری، امام جمعه و سایر دستگاه ها و نهادهای مرتبط که از ساعات اولیه وقوع سیلاب در روستای پشوییه حضوری فعال داشته اند تشکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد، ظرف چند روز آینده شرایط این روستا به حالت عادی برگردد و خسارتی که باید به مردم پرداخت شود توسط دستگاه های اجرایی تامین شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: امیدواریم با انجام اقدامات پیشگیرانه سال آینده همزمان با بارش باران شاهد جاری شدن سیلاب در این روستا نباشیم.

پور ابراهیمی تاکید کرد: باید به منظور جبران خسارت های مردم این روستا تدابیری اندیشیده شود.

وی، پیشگیری از وارد آمدن خسارت به وسیله سیلاب را مهم ارزیابی و تصریح کرد: باید از بروز سیلاب در آینده با توجه به شرایط منطقه پیشگیری کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1725352
ارسال نظر
نظرات