شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:30 منتشر شده در مورخ: 1400/01/28 شناسه خبر: 1725365
استاندار خراسان شمالی:

دانشگاه های علوم پزشکی آماده مقابله با وضعیت های بدتر و بدترین کرونا باشند

دانشگاه های علوم پزشکی آماده مقابله با وضعیت های بدتر و بدترین کرونا باشند
محمد علی شجاعی گفت: دانشگاه های علوم پزشکی استان تا ۴۸ ساعت آینده دو سناریو برای وضعیت های بدتر و بدترین حالت ابتلا به بیماری کرونا جهت مقابله با این بیماری تهیه کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی پیش از ظهر امروز در ستاد استانی کرونا اظهار داشت: طبق مصوبات ستاد ملی کرونا باید اعمال محدودیت ها براساس رنگ‌بندی شهرها در تمامی بخش ها در سراسر استان خراسان شمالی اجرایی شود.

وی‌ ادامه داد: دانشکده های علوم پزشکی بجنورد و اسفراین نسبت به هر گونه کمبود تجهیزاتی که دارند اطلاع رسانی داشته باشند تا به تهران اعلام شود.

شجاعی افزود: لازم و ضروری است ظرف ۴۸ ساعت آینده هر دو دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی نسبت به ارائه یک سناریو از وضعیت بدتر و بدترین نسبت به زمان فعلی در دستور کار قراردهند تا اگر استان با این شرایط مواجه شد، آمادگی روبرو شدن با شرایط از الان سنجیده شده باشد.

وی یادآور شد: فرمانداران با نظارت علوم پزشکی نسبت به بحث نذری ها و پروتکل های بهداشتی ورود جدی داشته باشند و برخورد با مراسم هایی که ایجاد تجمع می کند ۱۰۰ درصد اعمال شود.

استاندارخراسان شمالی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی مراسم های ماه مبارک رمضان با محوریت سازمان تبلیغات اسلامی براساس رنگ‌بندی ها انجام شود تا در شب های قدر طبق آنها اعمال شود.

وی گفت: دستگاه هایی که نظارت در حوزه موضوعات کرونا را برعهده دارند، هر هفته به صورت جداگانه مباحث را در جلسه مطرح کنند و در شرایط فعلی ورود قوی تر نسبت به مکان هایی که میزان آسیب بیشتری دارند، داشته باشند.

شجاعی اضافه کرد: رسانه ها و صداو سیما نسبت به آگاهی بخشی مردم خارج از ایجاد ترس اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1725365
ارسال نظر
نظرات