شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:12 منتشر شده در مورخ: 1400/01/28 شناسه خبر: 1725386
یادداشت؛

کردستان همچنان در حسرت وعده‌های عملی‌نشده دولت «اصلاحات»!

کردستان همچنان در حسرت وعده‌های عملی‌نشده دولت «اصلاحات»!
آقای روحانی در روزهای آغاز دولت دوازدهم بزرگترین وظیفه دولت را ایجاد اشتغال عنوان کرد، اما متاسفانه این گفته ها فقط جنبه خوراک رسانه ای داشت و به آن عمل نشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، مردم کردستان در خرداد سال 96 در حماسه‌ای بی‌نظیر پای صندوق‌های رأی رفتند و با رأی 73 درصدی به «حسن روحانی»، وی را التیام‌بخش زخم مشکلات خود می‌یافتند، اما ظاهراً از آن حضور فقط حماسه به جا ماند و عمل رنگ باخت.

رئیس جمهور عنوان کرد که «بزرگترین وظیفه دولت دوازدهم ایجاد اشتغال است» اما متأسفانه این مهم نه تنها در کشور بلکه در استانهای محروم و با درصد بیکاری بالا همچون کردستان هنوز تحقق نیافته و دولتمردان نسبت به آن بی‌توجه هستند.

حدود دو ماه به پایان دولت دوازدهم باقی نمانده است و حال که می خواهیم نیم نگاهی به گذشته داشته باشیم قول های خلف وعده ی مسئولین پیش از پیش خودنمایی می کند چرا که مردم کردستان در خرداد 96 برای بار دوم و به امید تحول در این استان به آقای روحانی رأی دادند اما هر روز که از عمر دولت وی می‌گذرد مردم کردستان نسبت به آن بی‌اعتمادتر می‌شوند و همچنان در حسرت وعده‌های عملی‌نشده «روحانی» که یکی از آنها بحث اشتغال است ناامیدتر هستند.

حسن روحانی رئیس جریان اصلاحات در جریان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری وضعیت حاکم بر کردستان را برازنده مردم این دیار ندانسته بود و وعده داده بود در صورتی که رئیس جمهور شود نگاهی ویژه به این دیار خواهد داشت.

با نگاهی گذرا به شاخص های مختلف در کردستان ثابت می شود که این استان در حوزه های مختلف یکی از استانهای آخر کشور به حساب می آید و در این نزدیک به هشت سال دولت تدبیر و امید تلاش چندانی برای ارتقاء آنها انجام نداده است.

دولت تدبیر و امید در این هشت سال با غفلت از مسائل داخلی، تمام توان خود را روی موضوعات خارجی و بین‌المللی گذاشت اما متأسفانه در حوزه خارجی نیز تاکنون توفیقاتی نداشته و فقط فضا را برای جسارت بیشتر دشمنان هموار کرده است.

رئیس جمهور همچنین در سفر تبلیغات انتخاباتی به کردستان، گفت: «کردستان استعدادهای بسیار خوبی در عرصه‌های مختلف دارد و به همین دلیل بلافاصله بعد از تشکیل دولت تدبیر و امید کارگروهی ویژه برای اختصاص اعتبارات بیشتر به استان کردستان را تشکیل می‌دهم و قول می‌دهم که با کمک شما جوانان عزیز مشکلات این استان را همزمان با سایر نقاط کشور از میان برمی‌داریم».

پس از گذشت حدود هشت سال از عمر این دولت، نه تنها تعهدات دیگر دولت و نمایندگان آن در کردستان نمود عینی ندارد، بلکه آمار بیکاری کردستان  براساس اعلام مرکز آمار ایران حدود 1.5 درصد افزایش یافته و روی دوش مردم کردستان سنگینی می‌کند و فشار اقتصادی را بیش از هر دوره‌ای احساس می‌کنند.

جای تاسف دارد که با وجود گذشت سه سال از عمر دولت تدبیر و امید، هر بار این دولت مورد نقد قرار می‌گیرد تمام مشکلات را به دولت قبلی ربط می‌دهد و فراموش کرده است که وقتی کسی مسئولیتی را بر عهده می‌گیرد باید تمام تلاش خود را در راستای اصلاح امور و برآورده کردن انتظارات مردم به کار گیرد.

نبود کارخانجات صنعتی و تولیدی، عدم ورود سرمایه‎گذاران به استان و استفاده از نیروهای متخصص بومی در راه‎اندازی پروژه‎های مختلف، نبود برنامه‎ریزی بلندمدت و مدون از سوی دستگاه‎های ذیربط برای ساماندهی جوانان بیکار کُردستانی و همچنین عدم پیگیری مشکلات جوانان از سوی نمایندگان و همچنین بی‎توجهی‎های دولت، همه و همه بیکاری را در کُردستان به مرز بحران کشیده است؛ امری که خود تبعات و ضربات جبران ناپذیری بر پیکره خانواده‎ها و اجتماع می‎زند.

حال نکته قابل تأمل این است که آیا مشکلات بیکاری، محرومیت و تعطیلی واحدهای تولیدی استان کردستان در چند صباح باقی مانده عمر دولت تدبیر و امید مورد توجه دولتمردان قرار می‌گیرد؟! امیدواریم مردم با نگاهی باز بار دیگر حماسه ای پرشورتر را رقم بزنند تا وعده های بی عملی دولتمردان قبل دگر بار تکرار نشود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1725386
ارسال نظر
نظرات