شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 15:24 منتشر شده در مورخ: 1400/01/28 شناسه خبر: 1725434
تازه‌ترین خبرهای کرونا در کهگیلویه و بویراحمد؛

برخورد با فرماندار شهرستانی که تشییع جنازه شلوغ دارد+فیلم

برخورد با فرماندار شهرستانی که تشییع جنازه شلوغ دارد+فیلم
صبح امروز نشست ستاد استانی کرونا در ساختمان دولت برگزار شد، در این نشست از برخورد با فرماندارانی که تشییع جنازه شلوغ دارند مسائلی را مطرح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس ظهر امروز نشست ستاد کرونا در کهگیلویه و بویراحمد با حضور استاندار و مدیران کهگیلویه و بویراحمدی در ساختمان دولت برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در بیمارستان شهید جلیل ۳۰ بیمار تزریق واکسن کرونای رمیدسیور صورت گرفت از طرفی برای بیمارستان امام سجاد(ع) ۱۰ تن اکسیژن خریداری و نصب شد.

یزدانپناه با بیان اینکه مشکلات کمبود نیرو در بیمارستان شهید جلیل و باشت حل شد، ادامه داد: پاسخ دهی به نمونه ها به صورت روزانه داده خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه تجمعات عاملی برای  کرونا محسوب می‌شود، گفت: تشییع جنازه ها در نوبت صبح باید ادامه داشته باشد.
 
این مسئول گفت: تلاش این است واکسناسیون در مرحله پنجم ادامه پیدا کند و واکسیناسیون عمومی همزمان به صورت کشوری در دستور کار است. 
 
بانشی در ادامه جلسه گفت: آمار مراجعات ۳۰ درصد و آمار مثبت ها ۲۰ درصد نسبت به هفته های گذشته افزایش داشته است.
 
معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه اگر روند افزایشی ادامه پیدا کند شاهد افزایش بستری ها خواهیم بود، گفت: تشکیل نیروهای بازرسی صورت گرفت، در این راستا مرکز شهر و حاشیه شهر پوشش داده می شود.
 
این مسئول گفت: دفاتر پیشخوان، تعاونی های مسافربری، و بانک ها به عنوان نقاط خطر است.
 
مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه فتح گفت: در گام پنجم طرح شهید سلیمانی ۷۶۰ تیم مراقبتی حمایتی و نظارتی پیش بینی شد و ۴۰۰ نیروی نظارتی آمادگی در این راستا با آموزش ها در نظرگرفته شده است.
 
ساداتی گفت: برای واکسیناسیون عمومی از طریق ۱۰۰ نیرو و آموزش آنها آمادگی وجود دارد.
 
این مسئول گفت: تزریق نیرو در بیمارستان شهید جلیل در قالب ۸۹ روزه تقاضای جذب وجود دارد. 
 
استاندار در این نشست گفت: روند مراجعات به مراکز ۲۴ ساعته روند افزایشی دارد این افزایش ۳۰ درصد است.
 
کلانتری با بیان اینکه روند بستری ها ۲۰ درصد افزایش دارد، گفت: روند افزایشی نشان می دهد مراقبت ها توسط مردم باید بیشتر شود، در این راستا با کسانی که رعایت نمی کنند برخورد جدی می شود.
 
وی با بیان اینکه گزارشی در خصوص عدم رعایت پروتکل ها توسط ادارات دریافت نشده است، گفت: رعایت فاصله اجتماعی از ضروریات است، در این راستا کسی که متحمل مصیبت می شود با او همدردی می کنیم و فردی که تلاش دارد مراسم عزا را با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کند نشانه از شخصیت اوست.
 
کلانتری با بیان اینکه صیانت از جان مردم توسط ریش سفیدان، معتمدان، اصحاب رسانه باید دنبال شود، گفت: تشییع جنازه از ساعت ۷ تا ۹ صبح با اخذ تعهد و حداکثر با ۳۰ نفر برگزار شود و کسانی که رعایت نکنند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
 
وی افزود: امروز تشییع جنازه ای که خلوت‌تر است با درنظر گرفتن سلامت مردم شخصیت او بیشتر است.
 
استاندار استان با بیان اینکه در هر شهرستانی که تشییع جنازه شلوغ باشد با فرماندار شهرستان بدون تعارف  برخورد خواهد شد، گفت: توزیع کالا نباید با هرگونه تجمع باشد، در غیر اینصورت رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی وجود داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه مشاغل ممنوع حق فعالیت ندارند، گفت: با تلاش و همکاری همه ارگان ها باید وضعیت تغییر کند، در غیر اینصورت باید در استادیوم ها تخت های درمان را آماده کرد.
 
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1725434
ارسال نظر
نظرات