شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:00 منتشر شده در مورخ: 1400/01/29 شناسه خبر: 1725552
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی:

رفع موانع زیرساختی تولید از مهمترین وظایف دولت است/تدوین منشور تحقق شعار سال در استان مرکزی

رفع موانع زیرساختی تولید از مهمترین وظایف دولت است/تدوین منشور تحقق شعار سال در استان مرکزی
نعمتی گفت: رفع موانع زیرساختی برای تولید از مهمترین وظایف دولت و سایر قوای دیگر است که باید به طور عینی اتفاق بیفتد و امسال با توجه به اینکه یکی از مؤلفه‌های شعار سال مانع زدایی از تولید است انتظار می‌رود کارها و اقدامات جدی در این راستا انجام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود نعمتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به شعار سال گفت:موانع و مشکلاتی که در مسیر اقتصادی استان مرکزی وجود دارد بخش عمده‌ای از آن به زیرساخت ها برمی گردد و بخش دیگری به قوانین و مقررات دست و پا گیر مربوط می شود و به طور مثال برای احداث یک کارخانه نیازمند زیرساخت هایی همچون آب، برق، گاز هستیم که متاسفانه راحت قابل دسترس نیستند.

وی افزود: در برخی از شرایط در بین قوانین زیاد موضوعات و بندهایی پیدا می شود که آنها خودشان به موانع بزرگ تبدیل می شوند که می توان انواع و اقسام مجوزها، مراجعات به دستگاه های اجرایی و بایدها و نبایدهایی که بعضا اینها خودشان از دست اندازهای تولید محسوب می شوند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی اظهار کرد: برخی از قوانین به دلیل زمان بر بودن اجرا شدن آنها خود موانع تولید هستند و لذا باید زمان اجرای قوانین و زمان اخذ مجوزات به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه باز شدن راه و مسیر تولید در گرو باز کردن دست و پای تولید کننده ها است، گفت: اگر چند سال بتوان آنها را حمایت همه جانبه کرد تا آنها تنها به مسئله تولید بپردازند قطعا شکوفایی های بزرگی رقم خواهد خورد.

نعمتی افزود: تولید کنندگان اگر بتوانند در کنار یکدیگر و با تعامل و هم افزایی همه جانبه با سایر بخش های خصوصی به مسئله تولید بپردازند قطعا تولید جهش پیدا می کند.

وی بیان کرد: اگر بتوان در ابتدا تولیدکنندگان را به تولید تشویق کرد و در ابتدا آنها پرونده بهره برداری بگیرند و بعد پرونده تاسیس دریافت کنند و در واقع بعد از رونق کار آنها به اخذ مجوز و سایر مسائل دیگر هدایت کرد اینگونه می توان تولید را تا حدود زیادی رونق بخشید.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی تأکید کرد: رفع موانع زیرساختی برای تولید از مهمترین وظایف دولت و سایر قوای دیگر است که باید به طور عینی اتفاق بیفتد و امسال با توجه به اینکه یکی از مولفه های شعار سال مانع زدایی از تولید است انتظار می رود کارها و اقدامات جدی در این راستا انجام شود.

وی با اشاره به اینکه رونق فضای کسب و کار در شرایط امروز یک الزام مهم است، بیان کرد: متاسفانه امروز به دلیل وجود آیین نامه ها و دستورالعمل های بسیار زیاد و موانع، دچار مشکلاتی شده که باید رفع شوند.

نعمتی افزود: برای حل این دو مشکل مهم مسیرهای زیادی وجود دارد که باید همه توان برای حل آنها به میدان بیاید که شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی، کمیسیون مقررات زدایی وزارت دارایی، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ستاد اقتصاد مقاومتی تعدادی از مسیرهای موجود است که می تواند تا اندازه ای راهگشا باشد.

وی ادامه داد: اولین قدم برای تحقق شعار سال هم افزایی همه جانبه سایر بخش های کشور است و اگر اجرای مرتبط سه قوا با یکدیگر مشارکت داشته باشند قطعا موثر خواهد بود.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی اضافه کرد: کارگروه های اقتصادی استان باید برای تحقق شعار سال بیشتر فعال باشند و دستگاه های اجرایی، نظارتی و قضایی نیز اگر با یکدیگر برای رفع موانع هماهنگ تر باشند قطعا شاهد توفیقات بسیار خوبی خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: استانداری مرکزی با مشارکت دستگاه های دیگر در حال تهیه منشور تحقق شعار سال است که در این منشور محورها و راهبردهای عملیاتی برای تحقق شعار سال دیده شده که در هفته های آینده عملیاتی خواهد شد و به اطلاع دستگاه های مختلف خواهد رسید.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1725552
ارسال نظر
نظرات