شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:45 منتشر شده در مورخ: 1400/01/29 شناسه خبر: 1725707
رئیس دادگستری شهرستان تفرش خبر داد:

تشکیل شورای پیشگیری از جرم با محور انتخابات در دادگستری/تخلفات در فرآیند تایید صلاحیت ها مورد بررسی قرار می گیرد

تشکیل شورای پیشگیری از جرم با محور انتخابات در دادگستری/تخلفات در فرآیند تایید صلاحیت ها مورد بررسی قرار می گیرد
رحمانی با اشاره به تشکیل شورای پیشگیری از جرم با محور انتخابات گفت: در این جلسه، گزارشاتی در خصوص تبلیغات زودهنگام برخی از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی که جلساتی در منازل و در روستاها تحت عناوینی نظیر مراسمهای عید، اعیاد شعبانیه و... برگزار می کنند که اصل قضیه همان تبلیغات انتخاباتی است، مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی رحمانی رئیس دادگستری تفرش در گفتگو با ندای تفرش، با اشاره به تشکیل شورای پیشگیری از جرم با محور انتخابات گفت: در این جلسه، گزارشاتی در خصوص تبلیغات زودهنگام برخی از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی که جلساتی در منازل و در روستاها تحت عناوینی نظیر مراسم های عید، اعیاد شعبانیه و... برگزار می کنند که اصل قضیه همان تبلیغات انتخاباتی است، مورد بررسی قرار گرفت.

رحمانی، هدف از تشکیل شورای پیشگیری از جرم در حوزه انتخابات را پیشگیری عنوان و اظهار کرد: با صدور بخشنامه ای از سوی رئیس قوه قضائیه، این شورا در دادگستری ها تشکیل شده است. این شورا در وهله ی اول قصد جلوگیری از تخلفات را دارد؛ در صورت وقوع تخلف، پرونده در شعب ویژه بررسی می شود.

وی گزارش تخلفات بررسی شده در این شورا را از سوی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد و افزود: هنوز فرآیند تایید صلاحیت افراد ثبت نام شده، نهایی نشده است و لذا تخلفات در فرآیند تایید صلاحیت ها مورد بررسی قرار می گیرد. چراکه زمان تبلیغات اغاز نشده است و در صورت تبلیغات، افراد تذکر دریافت می کنند.

رئیس دادگستری تفرش با اشاره به تخلفات در فضای مجازی، گفت: فضای مجازی هم همانند فضای حقیقی رصد می شود. بخشی از تخلفات افراد در فضای مجازی رخ می دهد. تبلیغات در فضای مجازی بررسی می شود که از طرف چه افرادی انجام شده است.

رحمانی ادامه داد: ممکن است تخلفات کاندیدا از طرف هواداران انجام شود و خود کاندیداها هم مطلع باشند؛ حتی ممکن است برخی از افراد مخالف، به نوعی تبلیغ رقیب خود را انجام می دهند. که این مسائل قابل بررسی است.

وی با بیان این مطلب که تهدید و توهین کاندیداها یا هواداران آنها از جمله جرایمی است که پس از ارائه از سوی شاکی خصوصی قابل پیگیری است، اضافه کرد: در صورت وجود توهین و تخریب در خصوص مسائلی نظیر کلیت نظام و یا مسئولین طراز اول کشور، دادگستری به عنوان مدعی العموم در مسائل ورود و برخورد جدی می کند؛ اما توهین و تخریب در مورد کاندیداها و هواداران آنها در صورت وجود شاکی خصوصی قابل پیگیری و بررسی است.

رئیس دادگستری تفرش با اشاره به اینکه شهروندان، اخلاق، رفتار، شئون و دستورات اسلامی را رعایت کنند و مطالبی که هنوز به اثبات نرسیده در فضای مجازی و حقیقی مطرح نکنند، خاطر نشان کرد: در مواردی که جرمی هم اثبات شده بنابر توصیه های دینی نباید علنی شد. همچنین مسائلی که در مراجع قضایی، حقوقی و قانونی تایید نشده است، مطرح نکنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1725707
ارسال نظر
نظرات