شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:48 منتشر شده در مورخ: 1400/01/29 شناسه خبر: 1725708
مدیر بورس منطقه‌ای استان البرز:

۹۰۰ هزار نفر طی یکسال از بازار بورس البرز استقبال کردند/ بورس منطقه‌ای کرج؛ پتانسیلی با بازدهی بلندمدت

۹۰۰ هزار نفر طی یکسال از بازار بورس البرز استقبال کردند/ بورس منطقه‌ای کرج؛ پتانسیلی با بازدهی بلندمدت
علیرضا نصرتی فرد گفت: استان البرز به دلیل نزدیکی به تهران موقعیت بسیار مناسبی دارد که سرمایه‌گذاری و دسترسی آسان تر به بازار بورس در آن محقق شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیر بورس منطقه ای استان البرز در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: استان البرز به دلیل نزدیکی به تهران موقعیت بسیار مناسبی دارد که این سرمایه گذاری و دسترسی آسان تر اتفاق بیفتد. معمولاً کسانی که وارد بازار شده و کد بورسی می گیرند در رتبه بالا قرار دارد این موارد دلیل بر سرمایه گذار بودن نیست حتی در افتتاح بورس منطقه ای کرج و استان البرز قبل از اینکه کرج به استان تبدیل شود بورس منطقه ای را به دلیل داشتن همین پتانسیل‌ها ایجاد کردیم.

علیرضا نصرتی فرد افزود: بنده معمولاً خروج سرمایه از بازاری به بازار دیگر و حتی ورود از یک بازار به بازار دیگر با درصد کم و با اثرپذیری بسیار کم را قبول دارم کسی که چند سال در بازار سرمایه مانده باشد به آسانی بازارش را تغییر نمی دهد، همانطور که شما در بازار های دیگر هم می بینید مثلاً کسی که در بازار طلا باشد با نوسان بازار طلا از آن بازار خارج نمی شود. البته ممکن است کسانی که متأسفانه به تازگی وارد بازار شده بودند با دیدن چنین شرایطی از بازار خارج شوند که درصد کمی هستند.

وی ادامه داد: تقریباً تعداد 900 هزار نفر در استان در سال گذشته در بورس ثبت نام کرده اند. متأسفانه آمار از افرادی که سرمایه گذاری خود را نگه داشته اند یا از آن خارج شده اند نداریم اما بازار ما همچنان باز است و اگر شما می فرمایید که سرمایه گذاری خود را نگه داشته اند ما چنین آماری نداریم اما آمارهایی که ما داریم و آمارهای ماهیانه که ما می گیریم خریدار بیشتر از فروشنده بوده است، ما آمار آنلاین افراد را در دست نداریم.

این مسئول تصریح کرد: از زمان ویروس کرونا ثبت نام ها به صورت آنلاین شده اند. علاقمندان با مراجعه به سامانه  سجام به راحتی در سامانه ثبت نام می کنند، حتی برای احراز هویت هم می توانند بدون مراجعه حضوری این کار را انجام دهند.

نصرتی فرد ادامه داد: برای کسی که می خواهند وارد بورس شوند پیشنهاد می شود که حتماً تحقیق کرده و آموزش ببینند و از کلاس های آموزشی که وجود دارد استفاده کنند و سه سوال را از خودش بپرسد که آیا این سرمایه گذاری که دارد مازاد بر نیازش هست یا خیر؟ آیا به اندازه کافی از قوانین و قواعد بازاربورس اطلاع دارند یا خیر و به لحاظ فردی آیا مستعد این بازار هستند یا خیر؟ و آیا از لحاظ خودشناسی تفکر بازاری دارند یا خیر؟ اگر به این سوالات جواب مثبت دادند می توانند وارد بازار شوند و مطمئناً موفق هم می شوند.

مدیر بورس منطقه ای استان البرز گفت: ریسک پذیری و داشتن اطلاعات، لازمه حضور سرمایه‌گذار در بازار بورس است.

وی افزود: این بازار فوق العاده فنی و حرفه ای است که درصد بسیار بالایی از افراد نمی توانند در آن موفق شوند، در هر زمینه ای که شما بخواهید سرمایه گذاری کنید برای مثال در ورزش، صنعت و ...  باید دانش آن را داشته باشید به نظر من بازار بورس یکی از حرفه ای ترین ها در آن هاست که دقت نظر فوق‌العاده نیاز دارد و آشنایی و حرفه‌ای‌گری بسیاری لازم دارد که متأسفانه دلیل عدم موفقیت بسیاری از دوستان که وارد این بازار می شوند این است که با این قواعد آشنا نیستند مثل اینکه شما می خواهید به زمین فوتبال بروید و بازی کنید ولی قوانین فوتبال را ندانید. یکی از دلایل و زمینه های شکست نداشتن تخصص کافی است و فرد به غیر از تخصص باید تفکر بازاری نیز داشته باشد و اینکه حتماً سرمایه تان باید مازاد بر نیازتان باشد که این موارد معمولاً رعایت نمی شود.

وی ادامه داد:  در بازار بحث سرمایه گذاری، تعاریف بازار سرمایه گذاری بلند مدت است و دوستانی که وارد بازار می شوند این قاعده را نمی دانند که بازار بورس بازاری بلند مدت است. می خواهند در کوتاه مدت به منافعی برسند و گاهی اوقات این مقدور بوده و گاهی مقدور نیست زمان هایی که مقدور است استفاده را می برند ولی در همان زمانی که استفاده بردند در دوره های بعد ممکن است آن را از دست بدهند. در بورس نسبت به بازارهای دیگر تخلف وجود نداشته زیرا این بازار بازاری منظم است و به دلیل این انتظام تخلفات در آن بسیار کمتر است.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: توصیه من این است که کسانی که اطلاعات و تخصص کافی در این باره ندارند ولی پول مازاد دارند و نمی دانند که با این پول مازاد چه کنند می توانند از صندوق سرمایه گذاری استفاده کنند به علاوه قرار دادهای سبد گردانی با شرکت های سبد گردانی و یا کارگزارانی که قراردادهای سبدگردانی دارند، ببندند و حتماً از سبد گردانی با افراد پرهیز کنند و یک قرار داد با کارگزار یک شرکت سبدگردانی داشته باشند که ما چندین شرکت سبدگردانی فعال در کرج داریم، به آن ها مراجعه کنند. حرفه ای قرارداد ببندند و قرارداد منصفانه ای است و پول خود را به آن شرکت ها بسپارند، و در بلندمدت سود ببرند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1725708
ارسال نظر
نظرات