شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:24 منتشر شده در مورخ: 1400/01/29 شناسه خبر: 1725818
دبیر مجمع فرهیختگان سیستانی گلستان:

نشست وحدت‌بخش "سیستانی" و "ترکمن" در دفتر امام جمعه گرگان از برکات نظام و ماه رمضان بود

نشست وحدت‌بخش "سیستانی" و "ترکمن" در دفتر امام جمعه گرگان از برکات نظام و ماه رمضان بود
دبیر مجمع فرهیختگان سیستانی گلستان گفت: جلسه دفتر آیت الله نورمفیدی بین بزرگان سیستانی و ترکمن از برکات رمضان و نظام بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از گلستان ما؛ رسول گرگیج دبیر مجمع جمعی از معتمدین وتحصیلکرده های سیستانی گلستان  امروز در گفت و گو با خبرنگار ما، اظهار کرد: بعد از حوادث پیش آمده در سد گلستان از مسولین دستگاه قضایی و دادگستری، امنیتی، انتظامی، سپاه پاسداران واجرایی استان تشکر می کنم.

وی تصریح کرد: همچنین از بزرگان و علمای ترکمن و بزرگان و معتمدین و تحصیلکرده های سیستانی، دست اندرکاران رسانه و فضای مجازی؛ تشکل های مردم نهاد نیز تشکر می کنم که اجازه ندادند این موضوع به یک بحران تبدیل شود.  

گرگیج اضافه کرد: اقدامات عاجل و حق مدارانه دستگاه قضایی استان و درایت و تیزبینی دستگاه های امنیتی و انتظامی و سپاه پاسداران وتلاش مسولین اجرایی استان بویژه استاندار گلستان در همان ساعات اولیه موضوع را مهار کرد.

وی تاکید کرد: در نخستین روزهای ماه مبارک رمضان نیز حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده معزز ولی فقیه نیز مثل همیشه منادی وحدت شدند و با ترکیبی برابر از طرفین و در مکان متعلق به نظام اسلامی با بیان شیوا و یادآوری دستورات اسلامی و اخلاقی وهمزیستی مسالمت آمیز چندین دهه ای کنار هم؛ چنان قوامی به این خاتمه ومهار دادند که اگر چه موضوع تمام شده بود ولی با ورود ایشان بار معنایی مسئله خیلی تغییر کرد و به دنیا نشان داد که نظام اسلامی از نعمت وحدت و امنیت خود به سادگی نمی گذرد.

دبیر مجمع فرهیختگان سیستانی گلستان خاطرنشان کرد: حضور مدیرکل محترم و باصلابت اطلاعات استان نیز در این جلسه دارای مفاهیم ویژه بود.

گرگیج یادآور شد: در یک کلام نعمت برادری ودوستی وهمزیستی وهمجواری مشفقانه نه تنها استمرار دارد بلکه یک تجدید میثاق هم بین دو قوم بزرگ سیستانی و ترکمن که اکثریت جمعیت استان را تشکیل می دهند نیز صورت گرفت.

وی گفت: بعنوان نماینده وسخنگوی جمع کثیری از معتمدین و تحصیلکرده های سیستانی فقط می گویم سپاس از همگی و خداقوت.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1725818
ارسال نظر
نظرات