شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:27 منتشر شده در مورخ: 1400/01/30 شناسه خبر: 1726005
سردار کوثری در گفت‌وگو با دانا مطرح کرد؛

نقش سردار حجازی در ایجاد هماهنگی میان حزب‌الله و حماس/ پُختگی و خوش فکری؛ دو ویژگی مدیریتی شهید حجازی

نقش سردار حجازی در ایجاد هماهنگی میان حزب‌الله و حماس/ پُختگی و خوش فکری؛ دو ویژگی مدیریتی شهید حجازی
سردار اسماعیل کوثری با اشاره به ویژگی های مدیریتی سردار شهید حجازی در دوران دفاع مقدس و پس از آن، گفت: با اینکه ایشان در زمان دفاع مقدس سن و سال زیادی نداشتند اما مانند یک انسان پخته و خوش‌فکر مسئولیت خود را انجام می‌دادند.

سردار اسماعیل کوثری از فرماندهان دفاع مقدس در گفت‌وگو شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره نحوه آشنایی خود با مرحوم سردار سید محمد حسین زاده حجازی گفت: من از زمان دفاع مقدس با ایشان آشنا شدم به ویژه آنکه ایشان جانشین فرمانده قرارگاه قدس بودند و ما به عنوان لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص) دائما با ایشان در ارتباط بودیم.

وی با بیان اینکه برخوردها و رفتارهای ایشان بسیار قابل قبول و شایسته بود افزود: در رفتارهای سردار حجازی زمینه‌های اسلامی بسیار خوبی دیده می‌شد و در طول 8 سال دفاع مقدس ایشان واقعا به عنوان یک مجاهد فی سبیل‌الله خدمت کردند.

سردار کوثری درباره مسئولیت‌های سردار حجازی پس از دفاع مقدس افزود: پس از جنگ نیز در ایشان در مسئولیت‌های مختلف به ایفای نقش پرداخته و در نهایت مسئولیت فرماندهی نیروی مقاومت بسیج را پذیرفته و مسئولیت خود را به بهترین نحو به انجام رساندند. در طول 10 سال مسئولیت خود در نیروی مقاومت بسیج نیروها را سازماندهی و تجهیز کرده و آن‌ها آموزش دادند و در جهت آمادگی نیروهای بسیج تلاش بسیار زیادی کرند.

وی با بیان اینکه پس از آن سردار حجازی مسئولیت‌های مختلفی در معاونت‌های ستاد کل نیروهای مسلح داشتند و ستاد مشترک سپاه داشتند افزود: چندسال قبل ایشان به عنوان فرمانده سپاه در لبنان انتخاب شدند و در کنار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به فعالیت پرداختند. در آنجا در جهت هماهنگی میان حزب‌الله و نهضت‌های آزادی‌بخش از جمله حماس بسیار خوب عمل کردند و در جنگ‌های مختلفی که در آنجا اتفاق افتاد نه برای خودنمایی بلکه با همان اخلاق حسنه خود هماهنگی‌های میان نیروهای ستاد کل و شهید سلیمانی را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دادند و اقدامات ایشان کاملا مورد قبول نظام واقع شد.

سردار کوثری با اشاره به اینکه سردار جازی پس از شهادت شهید سلیمانی به عنوان جانشین نیروی قدس سپاه پاسداران انتخاب شدند اظهار کرد: در این مدت بر اثر جراحت‌هایی که از زمان دفاع مقدس باقی مانده بود و فشارهای سنگینی که بر روی دوش ایشان قرار داشت شب گذشته به شهادت رسیدند.

وی درباره شخصیت ایشان در دوران جنگ تحمیلی و همچنین در دوران مسئولیتشان در جبهه مقاومت گفت: در زمان دفاع مقدس که مستقیم با ایشان کار می‌کردم، آنچه در خاطر دارم برخوردهای بسیار خوبی بود که نسبت به یگان‌ها و مجموعه‌های خود داشت و با اینکه در آن زمان سن و سال زیادی نداشتند اما مانند یک انسان پخته و خوش‌فکر مسئولیت خود را انجام می‌دادند و ما نیز در لشکر 27 جز خوبی از ایشان چیزی ندیدیم.

سردار کوثری با اشاره به جنگ روانی صهیونیست‌ها مبنی بر اینکه سردار حجازی را ترور کرده‌اند تأکید کرد: دشمن خباثت خود را همواره در جنگ نرم نشان داده و در تلاش است تا نشان دهد که دست برتر را دارد؛ در صورتی‌که فشارهایی که در هشت سال دفاع مقدس و مسئولیت‌هایی که پس از آن بر روی دوش ایشان بود، به قدری زیاد بود که به طور طبیعی توان جسمی را فرسوده کرده و همین موضوع باعث می‌شود که مدت زمان طبیعی عمر فرد کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1726005
ارسال نظر
نظرات