شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:14 منتشر شده در مورخ: 1400/01/30 شناسه خبر: 1726021
امام جمعه دهگلان:

ماه رمضان سبب تزکیه و تصفیه نفس از رذائل و ناپاکی است

ماه رمضان سبب تزکیه و تصفیه نفس از رذائل و ناپاکی است
ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه شهرستان دهگلان گفت: ماه مبارک رمضان سبب تزکیه و تصفیه نفس از رذائل و ناپاکی‌ها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه شهرستان دهگلان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی،با اشاره به ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان سبب تزکیه و تصفیه نفس از رذائل و ناپاکی‌ها است.

ماموستا محمدی گفت: با صیام و قیام در ماه مبارک رمضان و همچنین درک و تمرین گرسنگی و تشنگی در راه خداوند متعال انسان به صفا و پاکی و دوری از بزرگنمایی و تکبر می رسد که همین روحیه پاک سبب الفت، محبت و مودت دیگران می شود و لذا قطعاً می توان گفت که روزه سبب شکست خودبینی و خودبرتربینی می شود و همین روحیه سبب ایجاد الفت و وحدت بین فرق و مذاهب اسلامی است.

 وی افزود: وقتی در ماه مبارک تمامی فرق و مذاهب و قومیت های اسلامی همگی با یک دعای ربنا آتنا و قنا عذاب النار و درخواست رضایت خداوند و بخشش الهی از گناهان را طلب می کنند این یک نوع وحدت و جریان الفت دلهاست که همگی متوجه‌ خداوند متعال است.

ماموستا محمدی در ادامه گفت: خداوند متعال است که دلها را بهم نزدیک و سبب وحدت قلوب اهل ایمان است. ظرفیت های منابر قرآنی، و تمسک به اسلام و آموزه های وحدت بخش آن در رسانه ها و فضای حقیقی در جهت وحدت و برادری بسیار تاثیر گذار می باشد که بحمدلله این فرهنگ در نهاد و منویات نظام مقدس انقلاب اسلامی نهادینه شده است.

امام جمعه دهگلان گفت: در ماه مبارک رمضان شرکت در نماز های جمعه، جماعت، نماز تراویح، مجالس علم و ذکر، ارتباط و دعوتی های به افطار و سحری و در ثلث اخیر، درک شب های قدر و شب زنده داری، قرائت و ختم قرآن پخش سحری و نذری به همسایه ها، صلوات و بیدار کردن مردم با مناجات و صلوات در بلندگوهای مساجد و همچنین استفاده از دف و تبل عرفانی برای بیدار کردن مردم از آداب و رسوم مردم استان کردستان می باشد.

 انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1726021
ارسال نظر
نظرات