شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 12:10 منتشر شده در مورخ: 1400/01/30 شناسه خبر: 1726048
مدیر شبکه بهداشت و درمان بابلسر خبر داد؛

افزایش ۵ برابری تعداد بستری‌های کرونایی در بابلسر

افزایش ۵ برابری تعداد بستری‌های کرونایی در بابلسر
محسن نبی‌زاده از افزایش ۵ برابری تعداد بستری‌های کرونایی در شهرستان بابلسر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن نبی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ بر لزوم پرهیز از حضور در تجمعات توسط شهروندان تاکید و اظهارکرد: از شهروندان تقاضا می‌کنیم تا بدون ماسک از منزل خارج نشوند و مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه تست کرونای حدود ۵۰ درصد از مراجعه کنندگان بابلسری برای آزمایش کرونا مثبت است، خاطرنشان کرد: تعداد بستری‌های کرونایی این شهرستان نسبت به اول فروردین حدود پنج برابر افزایش پیدا کرده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بابلسر تصریح کرد: در حالی که هم‌اکنون به‌غیر از گروه یک تمام گروه‌های شغلی باید در این شهر تعطیل باشند اما متاسفانه کسی توجه نمی‌کند.

نبی‌زاده یادآورشد: براساس دستورالعمل، در برنامه ردیابی فعال بیماری کرونا، اگر تست کرونای یک بیمار مثبت شود ما ۱۰ نفر از اطرافیان او را در محل کار، سکونت و خانواده مورد آزمایش و پیگیری قرار می‌دهیم و برای هر یک تست مثبت، ۱۰ تست‌گیری از اطرافیان انجام می‌شود.

وی در خصوص مبتلا شدن تعداد زیادی از پرسنل یکی از مجتمع‌های آموزشی رفاهی بابلسر گفت: با اجرای برنامه ردیابی در این مجتمع مشخص شد که در نهایت تعداد ۷۰ نفر دچار بیماری کرونا هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بابلسر ادامه داد: البته این افراد از مجموعه کارگران فنی و ساختمانی مجتمع بودند اما در هر حال به فوریت دستور تعطیلی آن مرکز ابلاغ و در حال حاضر تعطیل و بیماران نیز در قرنطینه و در حال درمان هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1726048
ارسال نظر
نظرات