شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:00 منتشر شده در مورخ: 1400/01/31 شناسه خبر: 1726305

۲۲۸ بنای غیرمجاز در کاربری‌های مغایر در سنندج تخریب شد

۲۲۸ بنای غیرمجاز در کاربری‌های مغایر در سنندج تخریب شد
مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری سنندج گفت: در راستای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و با حکم مراجع قضایی سال گذشته ۲۲۸ بنای غیرمجاز در کاربری های مغایر و غیرمجاز در سنندج تخریب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری سنندج در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: ۲۲۸ بنای غیرمجاز در کاربری های مغایر در سنندج تخریب شداحداث بنای مسکونی و تجاری در کاربری های غیرمجاز موجب به خطر افتادن جان و مال شهروندان، از بین رفتن زیبایی بصری و نقض قوانین و ضوابط شهرسازی می شود.

عبدالله صالحی عنوان کرد: شهرداری در راستای رسالت کاری خود با تغییر کاربری های غیرمجاز در انواع بناهای مسکونی و تجاری، ساخت و ساز و تصرف اراضی و احداث طبقات خارج از نقشه در ساخت و سازها جلوگیری و برابر قانون با متخلفان برخورد نماید.

وی از تخریب ۲۲۸ بنای غیرمجاز طی سال گذشته در سنندج خبر داد و گفت: این بناها در کاربری های غیرمجاز اقدام به ساخت و ساز آن ها شده بود که با حکم مراجع قضایی و رای کمیسیون ماده صد به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهر تخریب شد.

وی اضافه کرد: در همین راستا  سال گذشته از احداث ۷۲۳ بنای غیرمجاز جلوگیری به عمل آمده و ۷۵ مورد برداشت مصالح نیز انجام شده است.

صالحی همچنین به ۲۳۰ مورد پلمپ، ۵۶ مورد فک پلمپ انجام شده و به ۵۶ مورد شکایت فک پلمپ رسیدگی و ۱۹ مورد نیز توقیف ماشین آلات صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰۹ مورد از تخریب ها در حوزه جهاد کشاورزی و با همکاری شهرداری اجرا شده، تخریب ۴ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی ملی در اسلام آباد (تقتقان)، تخریب ۲۳ مورد فنداسیون و پی کنی غیرمجاز در شهرک امام رضا و نصب ۶ عدد نیوجرسی به منظور جلوگیری از تصرف زمین های اراضی ملی و مسکن نیز از دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته بوده است.

مدیر اداره پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری سنندج تصریح کرد: دو هکتار زمین  های اراضی ملی و مسکن واقع در حاجی آباد و شهرک ۵ آذر که به صورت باغ خصوصی به تصرف درآمده بود؛ نیز رفع تصرف شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1726305
ارسال نظر
نظرات