شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1400/01/31 شناسه خبر: 1726330
مدیرکل سازمان بهزیستی استان قزوین:

بیش از ۲۰۰ نفر از سالمندان و کارکنان بهزیستی واکسن کرونا دریافت کردند

بیش از ۲۰۰ نفر از سالمندان و کارکنان بهزیستی واکسن کرونا دریافت کردند
علیرضا وارثی گفت: ۱۸۰ نفر از سالمندان مقیم و ۴۷ نفر از کارکنان مراکز بهزیستی استان قزوین واکسن کرونا دریافت کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا وارثی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین از واکسیناسیون کرونا برای ۱۸۰ نفر از سالمندان مقیم و ۴۷ نفر از کارکنان مراکز بهزیستی استان قزوین خبر داد و اظهار کرد: با توجه به سرعت و میزان بالای سرایت این ویروس در کشور و ضرورت تسریع در پیشگیری از ابتلای گروه‌های پرخطر به ویروس کرونا، عملیات انجام واکسیناسیون در استان قزوین انجام شد.


وی افزود: واکسیناسیون مورد نظر از ۲۰ اسفند ماه سال گذشته برای افراد ساکن در مراکز مراقبتی با اولویت سالمندان و کارکنان این مراکز تاکید و پس از ابلاغ دستورالعمل‌های جامع، اجرایی شد.

بهزیستی قزوین به یک هزار و ۳۰۰ فرد دارای معلولیت خدمات ارائه می‌کند

مدیرکل سازمان بهزیستی استان قزوین بیان کرد: اداره کل بهزیستی استان ضمن تعامل و هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی و جهت جلوگیری از هر گونه خطراحتمالی، پس از اعلام آمادگی لازم مراکز و انجام اقداماتی همچون دریافت رضایت نامه کتبی از خانواده این افراد و تکمیل فرم‌های خاص در این زمینه تزریق مرحله نخست را انجام داده است.

وارثی ادامه داد: این استان دارای ۲۵ مرکز مراقبتی شبانه‌روزی و به تفکیک هشت مرکز سالمندان، ۱۰ مرکز معلولان ذهنی، دو مرکز معلولان جسمی- حرکتی و پنج مرکز مختص بیماران روانی مزمن است که به یک هزار و ۳۰۰ نفر از افراد دارای معلولیت خدمات مراقبتی و توانبخشی ارائه می‌کند که اکنون فقط مراکز سالمندان در اولویت دستورالعمل واکسیناسیون وزارت بهداشت قرار دارند.

وی در پایان با بیان اینکه مرحله دوم واکیسناسیون ٢٨روز بعد از تزریق نخست یعنی در تاریخ ١٨فروردین انجام شده است، گفت: خوشبختانه با توجه به مدت زمان طی شده تاکنون هیچ گونه پیامد ناگواری برای سالمندان پیش نیامده و مراحل دوم دو مرکز دیگر نیز در تاریخ ٥ و ٦اردیبهشت صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1726330
ارسال نظر
نظرات