شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:32 منتشر شده در مورخ: 1400/01/31 شناسه خبر: 1726383
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه:

صدور دفترچه های کاغذی متوقف می شود

صدور دفترچه های کاغذی متوقف می شود
امیدقادری گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و با هدف کاهش کاربرد دفترچه، صدور دفترچه های کاغذی متوقف می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیدقادری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، از کاهش کابرد دفترچه های کاغذی خبر داد و اظهار داشت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و با هدف کاهش کاربرد دفترچه، صدور دفترچه های کاغذی متوقف می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه افزود: بر این اساس از ابتدای اردیبهشت ماه صندوق بیمه سلامت همگانی، از ابتدای خرداد صندوق بیمه روستاییان و عشایر و همچنین از ابتدای تیرماه در تمام صندوق های بیمه ای ( کارکنان دولت، سایر اقشار و ایرانیان) دفترچه های کاغذی صادر نمی شود.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم که با جدیت نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک را اجرا کنیم، گفت: نسخه نویسی الکترونیک و کاهش کاربرد دفترچه کاغذی از اولویت های سازمان بیمه سلامت در سال ۱۴۰۰ است و چاپ دفترچه های درمانی به تدریج حذف می شود.

قادری از تمدید دفترچه های درمانی تا شهریور ۱۴۰۰ بصورت سیستمی خبر داد و بیان داشت: با هدف کاهش دغدغه بیمه شدگان و مراجعه آنها به دفاتر پیشخوان، تمام دفترچه های درمانی بیمه شدگان تا پایان شهریورماه بصورت سیستمی تمدید شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: پس ازپایان فروردین ماه، (صندوق بیمه سلامت همگانی) دفترچه به صورت یک برگی و شامل مشخصات بیمه شده چاپ و در اختیاربیمه شدگان قرار می دهد.

وی با اشاره به اینکه بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت با شماره گیری #۱۶۶۶* می‌توانند از نوع صندوق بیمه‌ای و تاریخ اعتبار دفترچه بیمه سلامت خود اطلاع پیدا کنند، افزود: همچنین می توانند در مراجعه به مرکز درمانی طرف قرارداد تنها از طریق شماره ملی، خدمات درمانی را دریافت و با کد رهگیری به داروخانه یا مرکز پاراکلینیک مراجعه و خدمات را دریافت کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1726383
ارسال نظر
نظرات