شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:52 منتشر شده در مورخ: 1400/01/31 شناسه خبر: 1726413

جوان کرجی با تولید ملخ هواپیما تحریم‌های آمریکا را دور زد

جوان کرجی با تولید ملخ هواپیما تحریم‌های آمریکا را دور زد
"بهنام زارعی" از کارآفرینان البرزی است که در کنار تولید ملخ هواپیما به تعمیر و نگهداری هواپیما نیز مشغول است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک "بهنام زارعی" از کارآفرینان البرزی است که در کنار تولید ملخ هواپیما به تعمیر و نگهداری هواپیما نیز مشغول است.

وی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: من از دوران نوجوانی علاقه بسیار زیادی به پرواز داشتم و تلاش های زیادی در این زمینه از جمله ساخت هواپیما های مدل و هواپیمای تک سرنشین کردم و وقتی کار را به جلو بردم نیاز به ملخ هواپیما پیدا کردم.

این تولید کننده ادامه داد: آن زمان جایی را نمی شناختم که ملخ تولید کنند و من آن را تهیه کنم ولی با جستجوهایی که انجام دادم توفیق اجباری شد که توانستم در کنار استاد بزرگواری آموزش ببینم و خودم سازنده ملخ هواپیما شوم و این ایده شروع کارم بود.

زارعی افزود: حدود سال ۹۰ بود که من وارد این حرفه شدم، اول فقط برای نیاز خودم و برای هواپیماهایی که می ساختم ملخ تولید می کردم، اما از آنجا که در مشاوره و ساخت هواپیما دوستان دیگر را هم راهنمایی می کردم، به من درخواست ملخ هم می دادند و این باعث شد من تولید ملخ هایم را گسترش دهم.

این کارآفرین تصریح کرد: الان حدود ۱۰سال است که روی این ایده کار می کنم و همواره در پی گسترده تر کردن آن به لطف خداوند متعال هستم.

وی ادامه داد: این صنعت در کشور ما طی این سالها به دلیل واردات محصول، پیشرفت قابل ملاحظه ای نداشته اما در سال های اخیر به دلیل هزینه بالای محصول وارداتی و تحریم ها؛ ما در تلاش هستیم که بتوانیم نمونه ملخ ها را با هزینه معقول تر و با کیفیت تر و مطمئن تولید کنیم.

زارعی گفت: ملخ در کشور ما از جمله در هواپیماهای تک سرنشین، ملخ های پاراموتور و ملخ های مورد استفاده در هاورکرافت، کاربردهای بسیاری دارد. لذا مطمئنا تولید داخلی این محصول، هم باعث اشتغال زایی برای جوانان این کشور می شود و هم از خارج شدن ارز کشور جلوگیری می کند.

این تولید کننده افزود: در تلاش هستیم که در استان البرز بتوانیم بستری فراهم کنیم که به آموزش نیروی متخصص و تولید محصول بپردازیم.

وی بیان کرد: به نظر بنده، استان البرز در زمینه صنعت هواپیمایی با وجود دانشگاه هوایی "آسمان ایرانیان" و وجود فرودگاه اختصاصی پیام برای هنرجوها جایگاه و پتانسیل بالایی برای ترقی و پیشرفت های روز افزون دارد.

زارعی ادامه داد: مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد در زمینه مجوز تولید تست های تخصصی، کنترل کیفیت، معرفی پشتیبانی ها و روند مانع زدایی و همچنین ثبت برند قابل اعتماد و... است.

این کارآفرین، مهمترین مشکلات تولید ملخ هواپیما را کمبود نیروی مجرب و متخصص در این صنعت دانست و گفت: تعداد افرادی که به ساخت هواپیما و پرواز علاقمند هستند فراوان است، ولی کمتر دنبال علاقه خود می روند و ما به شدت در این زمینه دچار کمبود هستیم.

وی افزود: تقاضا برای این محصول در بازار وجود دارد، اما نیروی متخصص تولید کننده کم است و ما برای گسترش و توسعه کار و ایده خودمان در استان نیازمند نیروی مجرب و متخصص هستیم.

زارعی در خاتمه خاطرنشان کرد: از کنار ایده هایی که به ذهن تان می رسد ساده نگذرید، سعی کنید ایده هایتان را پرورش دهید و آن را به عمل تبدیل کنید، ایده من در ابتدا رویا بود بعد به راحتی به عمل پیوست.

در ادامه نمونه هایی از ملخ های ساخته شده توسط این کارآفرین را می بینید:انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1726413
ارسال نظر
نظرات