شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:23 منتشر شده در مورخ: 1400/02/01 شناسه خبر: 1726698
در دیدار نماینده اراک، کمیجان و خنداب با نوبخت پیگیری شد:

دستور تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی تکمیل فاز نخست بیمارستان ولی‌عصر (عج)/ تأمین اعتبار بهسازی ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک

دستور تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی تکمیل فاز نخست بیمارستان ولی‌عصر (عج)/ تأمین اعتبار بهسازی ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور دستورتخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی تکمیل فاز نخست بیمارستان ولی‌عصر (عج) و پرداخت چهل میلیارد ریال جهت بهسازی و رفع کمبودهای ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک را صادر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی روز گذشته با محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور دیدار و در خصوص تأمین اعتبار برخی پروژه‌های شهر اراک گفتگو و پیگیری کرد.

کریمی در این دیدار با اشاره به فعال شدن پیمانکار جدید پروژه بیمارستان حضرت ولی‌عصر (عج) اراک و اهمیت و اولویت ویژه آن برای مردم اراک و استان، درخواست تخصیص دویست میلیارد تومان جهت تکمیل و بهره‌برداری از فاز نخست این بیمارستان در اواسط سال جاری را مطرح نمود و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه با توجه به قول قبلی خود در سفر به اراک، دستور تأمین اعتبار موردنیاز را در اولین مرحله از تخصیص اعتبارات صادر کرد.

همچنین در این دیدار با تشریح وضعیت کنونی و مشکلات و کمبودهای موجود در استادیوم امام خمینی (ره) اراک از سوی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان مبلغ چهل میلیارد ریال نیز جهت بهسازی و رفع کمبودهای این استادیوم به‌عنوان ورزشگاه اصلی استان مرکزی برای برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال به‌ویژه تیم آلومینیم اراک تخصیص پیدا کرد.

مطالعات و عملیات اجرایی بیمارستان ولیعصر (عج)اراک به عنوان مرکز مادر تخصصی، درمانی و اورژانس از سال ۸۷ آغاز شده که با وقفه طولانی در ساخت مواجه بود که البته «پایگاه خبری دیارآفتاب» به خصوص طی یکسال گذشته چندین بار به این موضوع پرداخته است.

بعد از کنار گذاشته شدن پیمانکار قبلی این پروزه رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اسفندماه سال ۹۹ از انتخاب شرکت اصالت به عنوان پیمانکار جدید برای پروژه ی بیمارستان ولیعصر(عج) اراک خبر داد و گفت : امیدواریم تا  ۱۵ ماه آینده این پروژه وارد چرخه سیستم درمانی دانشگاه علوم پزشکی اراک شود.

ورزشگاه امام خمینی(ره) اراک نیز با توجه به استانداردهای لیگ برتری سازمان لیگ دارای نواقصی است که «دیارآفتاب» پس از راهیابی تیم آلومینیوم به لیگ برتر این موضوع را از متولیان ورزش استان پیگیری کرد، حقدادی مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی شهریورماه سال گذشته در خصوص وضعیت شهر اراک و زیرساخت های ورزشی شهر از جمله استادیوم ۱۵هزار نفری امام خمینی(ره)، برای حضور در لیگ برتر به دیارآفتاب گفت: با توجه به برآورد صورت گرفته جهت انجام بهسازی ها شامل ورودی ها، رختکن، آبخوری ها، سرویس های بهداشتی، جایگاه دوربین های صدا و سیما، فیبرنوری جهت ارسال تصاویر زنده تلویزیونی، جایگاه تماشاگران، نور ورزشگاه و ... به حداقل ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. این مبلغ باید توسط باشگاه آلومینیوم یا از طریق اعتبارات استانی پرداخت شود.(اینجا)

به گفته دبیر هیئت فوتبال استان مرکزی ۲۷ مورد از الزامات برای برگزاری مسابقات توسط سازمان لیگ ابلاغ شده است که آماده‌سازی زیرساخت و رفع ایرادات بر عهده اداره کل ورزش و جوانان است چر اکه این استادیوم تحویل باشگاه نیست.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1726698
ارسال نظر
نظرات