شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1400/02/01 شناسه خبر: 1726785
رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی:

نقش حمایتی و پشتیبانی بانک ها از واحد های تولیدی و صنعتی بسیار با اهمیت است

نقش حمایتی و پشتیبانی بانک ها از واحد های تولیدی و صنعتی بسیار با اهمیت است
موسوی گفت: بانک ها باید تا جایی که امکان دارد، حمایت و پشتیبانی خود را از تولید و واحد های تولیدی و صنعتی، به عنوان یک راهبرد مهم و استراتژیک افزایش دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیار آفتاب؛حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی امروز  در دیدار با مدیر امور شعب بانک سپه استان مرکزی و هیئت همراه ضمن تاکید بر نقش بسزای بانک ها در رسیدن به اهداف سیاست های کلان اقتصادی کشور و تحقق شعار سال جدید که تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها می باشد، بیان داشت: نظام بانکی امروز گره گشای بسیاری از معضلات و مشکلات اشخاص حقوقی، حقیقی، شرکت ها و نهادهای دولتی و خصوصی در جامعه است و نمی توان این تاثیر گذاری مهم را نادیده گرفت. 

وی افزود: از طرفی با وجود شرایط تحریم اقتصادی، شیوع ویروس منحوس کرونا، تعطیلی بسیاری از کسب و کارهای خرد و کلان و ایجاد بهم خوردگی در نظام عرضه و تقاضا در کشور، بحران ها تشدید شده و کارهای اقتصادی مختل شده است. در این شرایط این بانک ها هستند که باید تا جایی که امکان دارد، حمایت و پشتیبانی خود را از تولید و واحد های تولیدی و صنعتی، به عنوان یک راهبرد مهم و استراتژیک افزایش دهند و با یک تدبیر عالمانه و انقلابی در جنگ اقتصادی، مساعدت ها و امهالی مناسب را جهت وصول مطالبات از صنایع و تولیدی ها اتخاذ نمایند.

 موسوی تصریح کرد: دفاع از حقوق عامه و جلوگیری از تضییع بیت المال وظیفه دادگستری است و در این باب، دستگاه قضایی پشتیبان و حامی شما است ولی همانطور که اشاره شد با توجه به شرایط موجود می بایست وضعیت خاص اقتصادی تولید کنندگان نیز در نظر گرفته شود وبا تقسیط مطالبات آنان و اعطای مهلت های مناسب، کمک حالشان باشید.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: در بحث مشکلات موسسات ادغامی در بانک سپه نیز باید گفت که قانون راهکار را مشخص نموده است و اگر تفاوتی (مطابق گزارش ارائه شده از سوی بانک) در برداشت قضات و کارشناسان در این امر وجود دارد می توان با تشکیل کارگروه های تخصصی و کارشناسی، متشکل از نمایندگانی از قضات شعب دادگاه ها و نمایندگان حقوقی موسسات ادغامی و بانک سپه، ضمن بررسی مشکلات موجود، به راهکارهای مطلوب جهت ایجاد یک وحدت رویه کاربردی، برای حل مسائل، دست یافت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1726785
ارسال نظر
نظرات