شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:27 منتشر شده در مورخ: 1400/02/01 شناسه خبر: 1726786
رئیس تیم پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد:

دومین اهدا عضو از استان مرکزی در سال جاری و زندگی بخشی برای چندین نفر

دومین اهدا عضو از استان مرکزی در سال جاری و زندگی بخشی برای چندین نفر
اهدا عضو یعنی اهدا و نجات زندگی چندین بیمار که این اقدام خداپسندانه برای دومین بار در سال جاری با رضایت خانواده جوان خمینی در استان رقم خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهنام محمودیه رئیس تیم پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ از دومین اهدا عضو از اراک در کمتر از یک ماه و زندگی بخشی برای چندین نفر خبر داد.

محمودیه اظهار داشت: اهدای عضو و نجات افراد اقدامی خداپسندانه بوده که به عده ای بیمار نیازمند فرصت دوباره نفس کشیدن و زندگی کردن می دهد و بدون تردید این کار برای همیشه ماندگار بوده و تمرینی زیبا برای بخشندگی عظیم است.

وی افزود: آقای مجید افروغ، ۴۰ ساله، ساکن روستای فرنق خمین، به دنبال مشکلات مغزی دچار خونریزی مغزی شده و در icu تحت نظارت قرار گرفتند.

رئیس تیم پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: کادر درمان تمام تلاش خود را برای نجات این جوان به کار گرفت، اما متاسفانه مرگ مغزی وی تایید شد.

محمودیه تاکید کرد: مرگ مغزی مترادف با مرگ قلبی است و ثابت شده افراد مرگ مغزی شده دیگر به زندگی باز نمی‌گردند، اما با پیوند اعضایشان، می توان فرصت حیاتی دوباره به بیماران نیازمند و در انتظار پیوند ببخشند.

وی در ادامه تصریح کرد: خانواده این جوان بزرگوار، رضایتمندی خود را از اهدا عضو (اعضا اصلی و قرنیه) اعلام کرده و مورخ ۳۱ فروردین ماه در ساعت ۳ بامداد، این جوان به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران منتقل شد.

محمودیه گفت: اهدا عضو یعنی اهدا و نجات زندگی چندین بیمار که این اقدام خداپسندانه برای دومین بار در سال جاری در استان رقم خورد.

رئیس تیم پیوند اعضا دانشگاه علوم پزشکی اراک ضمن تشکر از خانواده این جوان گفت: مرگ برای تمامی آدم ها حق بوده اما اینکه یک شخص حتی موقع مرگ بتواند زندگی چندین نفر را نجات دهد یعنی لطف الهی.

وی در پایان گفت: تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی اراک امروز مورخ یکم اردیبهشت، با اهدا تاج گل و بنر بر سر مزار این جوان شریف، به منظور تسلی خاطر خانواده، حضور خواهند یافت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1726786
ارسال نظر
نظرات