شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:32 منتشر شده در مورخ: 1400/02/01 شناسه خبر: 1726809
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بیان کرد؛

آمار سزارین در خراسان شمالی پایین تر از میانگین کشوری/ ثبت ۱۱ هزار نفر نابارور در استان

آمار سزارین در خراسان شمالی پایین تر از میانگین کشوری/ ثبت ۱۱ هزار نفر نابارور در استان
سید احمد هاشمی با بیان اینکه آمار میانگین سزارین در خراسان شمالی در مقایسه با جایگاه کشوری پایین است، گفت: این شاخص در استان ۳۵.۷ درصد در ۱۰۰ مورد زایمان است در حالی شاخص کشوری آن ۵۱.۶ درصد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید احمد هاشمی، رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه یک هزار و ۳۶۱ مادر باردارمشکوک به کرونا در استان خراسان شمالی طی سال گذشته شناسایی شدند، اظهار داشت: از این تعداد تست کرونای ۵۹۹ نفر آنها مثبت شد.

وی ادامه داد: همچنین در سال ۹۹ هشت مورد مرگ مادر باردار در استان خراسان شمالی ثبت شد که پنج مورد آن ها مربوط به بیماری کرونا بوده است.

هاشمی با بیان اینکه آمار میانگین سزارین در خراسان شمالی در مقایسه با جایگاه کشوری پایین است، گفت: این شاخص در استان ۳۵.۷ درصد در ۱۰۰ مورد زایمان است در حالی شاخص کشوری آن ۵۱.۶ درصد است.

وی با اشاره به اینکه  در حال حاضر دو هزار و ۶۸۲ مادر باردار نیز تحت پوشش حمایت بسته های غذایی هستند که این بسته ها از چهارمین ماه بارداری تا ۶ ماه دوران شیر دهی به آنان تعلق می گیرد، گفت: لازم به توجه است که یک هزار و ۲۰۰ کودک نیز تحت پوشش طرح حمایت بسته غذایی قرار دارند.

هاشمی در ادامه با بیان اینکه این استان در شاخص مرگ و میر نوزادان نسبت به میانگین کشور رتبه پایین تری دارد، خاطرنشان کرد: شاخص مرگ و میر کودک به ازای هر یک هزار نوزاد در استان ۱۱.۲ مورد است که شاخص کشوری بیش از ۱۳ مورد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه ۲۱ هزار نفر در استان نیازمند خدمات باروری هستند، اظهار داشت: از مجموع این آمار ۱۱ هزار نفر نابارور هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1726809
ارسال نظر
نظرات