شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:27 منتشر شده در مورخ: 1400/02/01 شناسه خبر: 1726821
در بازدید رئیس سازمان بسیج مستضعفین از حاشیه شهر چابهار مطرح شد؛

سکونت ۷۰ هزار نفر در ۱۴ سکونتگاه غیر رسمی چابهار/ نقش پررنگ بسیج و سپاه در ساماندهی حاشیه نشینی

سکونت ۷۰ هزار نفر در ۱۴ سکونتگاه غیر رسمی چابهار/ نقش پررنگ بسیج و سپاه در ساماندهی حاشیه نشینی
فرماندار چابهار در بازدید رئیس سازمان بسیج مستضعفین از حاشیه شهر از سکونت ۷۰ هزار نفر در ۱۴ سکونتگاه غیر رسمی این شهرستان خبر داد و گفت: بسیج و سپاه در ساماندهی حاشیه نشینی نقش و حضور پررنگی داشته اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛ سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی  از محله های حاشیه شهر چابهار و پروژه های در دست اجرا در این نقاط به صورت میدانی بازدید کردند.


حاشیه نشینی ۵۵ درصد مردم چابهار
 
محمدعلی پوراحمدیان، فرمانده سپاه چابهار در این بازدید گفت: دلیل اصلی به وجود آمدن حاشیه نشینی در چابهار فراهم شدن امکاناتی شامل گمرک، منطقه آزاد و مراکز درآمدی است، چراکه مردم زیادی به منظور راه اندازی شغل و به امید کسب درآمد از روستاهای چابهار و شهرستان های اطراف به این منقطه آمده اند و سبب گسترش آن شده اند.
 
وی ادامه داد: از نظر آماری بزرگترین حاشیه نشینی کشور مربوط به چابهار است، چراکه حدود ۵۵ درصد جمعیت شهر را حاشیه نشینانی تشکیل می دهند که در ۱۴ منطقه حاشیه شهر سکونت دارند.
 
پوراحمدیان با بیان این که با پیگیری های انجام شده توسط دولت و سپاه، عزم ملی پشت این موضوع قرار گرفته است، اظهار کرد: یکی از کارهای خوبی که شروع شد فعالیت بنیاد مسکن به منظور ساماندهی این مناطق است، سپاه هم فعالیت های خوبی را در این رابطه در دست اجرا دارد.
 

 
زندگی ۷۰ هزار حاشیه نشین در ۱۴ نقطه حاشیه شهر چابهار
 
رحمدل بامری، فرماندار چابهار هم گفت: شهرستان چابهار ظرفیت ها و ظرافت های طبیعی خاص خود را دارد و خدماتی هم که نظام جمهوری اسلامی در این منطقه ارزانی داشته، مختص این شهرستان است.
 
وی اضافه کرد: مشکلاتی هم که در این شهرستان وجود دارد خاص خود چابهار استو شاید در نقاط دیگر کمتر دیده شود یا به طور کلی وجود نداشته باشد.
این مقام مسئول اذعان کرد: رهبر معظم انقلاب دو کلید واژه عظیم شامل تنگه احد را برای سیستان و گنج پنهان را برای سواحل مکران به کار برده اند که از این قِبَل خدمات اساسی در توسعه بندر، منطقه آزاد، پتروشیمی، فولاد،دریا محوری، ترانزیت، تجارت و مرز و دیگر حوزه ها ارائه شده است.
 
وی ادامه داد: یکی از مشکلات همیشگی این شهرستان، بیماری صعب العلاجی به نام حاشیه نشینی است که با همت و تلاش در سطح ملی و به ویژه تاکید رهبری، پیگیری دولت به خصوص در وزارت راه و شهرسازی شاهد تحولاتی در این بخش هستیم.
 
بامری گفت: بسیج و سپاه نیز در این رابطه نقش و حضور پررنگی داشته اند، با پیگیری هایی که در سطح استان انجام شده است، یکبار برای همیشه این بیماری درمان خواهد شد که امیدواریم مردم از این ظرفیت به شکل بهینه ای استفاده کنند.
 
به گفته وی، ۱۴سکونتگاه غیر رسمی در این شهرستان وجود دارد که ۷۰ هزار در آن سکونت دارند که به منظور ساماندهی آن بنیاد مسکن و ستاد بازآفرینی شهری در حال انجام خدمت هستند.
 
فرماندار چابهار ابراز امیدواری کرد: با تلاش و عزم جدی و ملی برای همیشه شاهد رفع مشکل حاشیه نشینی در کشور و به ویژه چابهار باشیم.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1726821
ارسال نظر
نظرات