شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:34 منتشر شده در مورخ: 1400/02/01 شناسه خبر: 1726851
امروز صورت گرفت؛

بهره برداری از ۶۰ طرح اشتغالزایی روستایی بنیاد برکت در "دلگان"

بهره برداری از ۶۰ طرح اشتغالزایی روستایی بنیاد برکت در "دلگان"
فرماندار دلگان از افتتاح ۶۰ طرح اشتغالزایی روستایی بنیاد برکت با همکاری صندوق کارآفرینی امید در روستای کهنک لدی این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی شجاعی، فرماندار دلگان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: ۶۰ طرح اشتغالزایی روستایی بنیاد برکت در روستای کهنک لدی با حدود ۲۴ میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های کشاورزی ، پرورش دام ، فنی و تاسیسات،  خدماتی و خیاطی و... با حضور مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حمل و نقل و پایانه ها و بنیاد برکت شهرستان به بهره برداری رسید.

وی با بیان این که بنیاد برکت در شهرستان دلگان از نیمه دوم سال ۹۷ شروع به فعالیت کرد، افزود: این بنیاد توانسته است با‌ همکاری فرمانداری و صندوق کارآفرینی امید هزار و یکصد و پنجاه مورد تسهیلات برای ایجاد اشتغال برای چهار هزار و پانصد و شصت و پنج نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم، با حجم اعتبار مشترک بالغ بر ۸۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری در شهرستان ارائه دهد.

شجاعی اضافه کرد: این طرح ها در قالب کشاورزی، دام سبک و سنگین،خدماتی و فنی، سوپرمارکت، خرازی، کارگاه خیاطی، جوشکاری، کارگاه بلوک زنی، تعمیرگاه، کارگاه تیرچه زنی، بستنی فروشی، پارچه فروشی، کفش فروشی، کلیدسازی، خشکشویی و.‌‌.... است.

وی گفت: تا پایان ماه مبارک رمضان ۱۴۰ طرح دیکر نیز از همین محل در روستاهای دلگان افتتاح می‌شود، در شرایط فعلی  ۵۶ صندوق خرد روستایی و ۶ تسهیلگر در روستاها فعال است.

فرماندار دلگان با بیان این که در فرمانداری نیز پنجره واحد اقتصادی جهت تسهیل ارائه مجوزها و رفع موانع تولید شکل گرفته است، اظهار کرد: در بخش دولتی و تسهیلات روستایی و عشایری هم خدمات خوبی ارائه شده، به گونه ای که می توان گفت دلگان در توسعه اشتغال دارای عملکرد ممتازی است.

وی با بیان این که یکی از اهداف کارآفرینی، رفع همیشگی نیازمندی نیازمندان و محرومیت زدایی از این قشر است، ادامه داد: بنابر گفته مولای متقیان، سستی و بی کاری عامل محرومیت بوده و مهم ترین راه اکرام محرومان و اقشار کم برخوردار، بی نیاز سازی همیشگی آنها از کمک های دیگران است، چه اینکه پُر کردن دست خالی نیازمندان در اشتغال و کسب و کار آنهاست.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1726851
ارسال نظر
نظرات