شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 20:37 منتشر شده در مورخ: 1400/02/01 شناسه خبر: 1726961
رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور:

تمام توان بسیج آماده رفع حاشیه نشینی در سواحل مکران است/ الگوی تکامل یافته انقلابی برای ایجاد تحول و توسعه در چابهار اجرا می شود

تمام توان بسیج آماده رفع حاشیه نشینی در سواحل مکران است/ الگوی تکامل یافته انقلابی برای ایجاد تحول و توسعه در چابهار اجرا می شود
غلامرضا سلیمانی با بیان اینکه رفع حاشیه نشینی در چابهار به یک الگوی تکامل یافته انقلابی تبدیل می شود، گفت: هزار واحد مسکونی حاشیه نشینان چابهار تا پایان هفته دفاع مقدس به بهره برداری می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی، رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور در سفری که صبح امروز به چابهار داشت در جلسه ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی با حضور مسئولین کشوری و استانی، بیان کرد: همکاری همه جانبه مسئولین با یکدیگر برای محرومیت زدایی، ایجاد رفاه و آسایش مردم نقش بسزایی دارد و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
 
وی افزود: وحدت و همکاری مسئولین عاملی شد تا پروژه هزار واحدی حاشیه نشینی کمب مرادآباد چابهار سرعت گیرد و بتوانیم نقطه نظرات مقام معظم رهبری را در حل مسئله حاشیه نشینی در سیستان و بلوچستان عملی کنیم.
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: ما با انگیزه اعتقادی وارد پروژه ساخت مسکن برای حاشیه نشینان این خطه شدیم، انگیزه خدمت به مردم سیستان وبلوچستان برای ما مسئولیت آفرین است.
 
وی ادامه داد: در جلسات قبل به همکاران خود در مجموعه سپاه پاسداران گفتم به اعتقاد من هیچ خدمتی، از خدمت به حل مسئله حاشیه نشینی شهرستان چابهار و استان سیستان وبلوچستان بالاتر نیست و این اقدامات بسیار ارزشمند است.
 
این مقام مسئول با اشاره به نقش بسیج در محرومیت زدایی و آبادانی کشور اظهار کرد: بسیج بزرگترین تشکیلات مردمی دنیا است و هر مشکلی که بخواهد مردم ایران را درگیر کند بسیج با تمام توان و قوا پیگیر موضوع می شود.
 
سلیمانی اذعان کرد: بالا بودن آمار حاشیه نشینی در سیستان وبلوچستان خوب نیست بر این اساس تلاش می کنیم تا با اجرای پروژه های مختلف محرومیت زدایی این معضل را نه تنها از چابهار بلکه از چهار شهرستان این استان که دارای معضل حاشیه نشینی هستند، بزداییم.


وی ادامه داد: در زمینه حل مسائل حاشینه نشینی، تنها کمکی که از دستگاه های دولتی تقاضا داریم تسهیل در بخش ارائه مجوزها و دادن زمین است،در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی به تمامی مسائل حاشیه نشینی تسلط پیدا کرده و با تمامی مشکلات آشنایی دارد.
 

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آینده تاکید کرد: اگر ما کارها و اقدامات را برای دولت آینده واگذار کنیم قطعا مدت زمان طولانی طول می کشد تا مسئولانی که روی کار آمده اند چابهار را بشناسند، بنابراین باید با کمک و همیاری یکدیگر مشکلات موجود حاشیه نشینی این منطقه را از سر راه برداریم.

 
 رییس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: بسیج برای کارهای بزرگ با اراده کافی و وافی آماده است و هر لحظه می تواند با کمک و‌ همکاری مسئولان، اقدامات لازم را برای آبادانی و آسایش مردم در مناطق محروم انجام دهد.
 
 وی گفت: کار احداث 50 هزار واحد مسکونی ویژه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) از نیمه ماه مبارک رمضان جاری شروع می شود و تمامی اقشار از جمله خیرین، تولیدکنندگان، فرهنگیان، طلاب و روحانیون و غیره در این پروژه مشارکت خواهند داشت.
 
سلیمانی بیان کرد: رفع حاشیه نشینی در چابهار به یک الگوی تکامل یافته انقلابی تبدیل می شود، بعد از احداث و تحویل مسکن برای ساکنین منطقه پروژه های اشتغالزایی، مسائل فرهنگی، آموزشی و بهداشتی هم برنامه ریزی خواهیم کرد.
 
وی با تاکید بر اجرای طرح پیوستی حاشیه نشینی چابهار که در استان در دست تهیه است، افزود: تلاش می کنیم تا مسئله حاشیه نشینی را در چابهار به صفر برسانیم تا وضعیت معیشت مردم بهبود پیدا کند.
 
بسیج منطق تبدیل تهدید به فرصت است

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان وسعت 11 درصد از کشور را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: این استان سرزمین بسیار راهبردی و دارای ذخایر و ظرفیت های فراوان است، و همانطور که جمهوری اسلامی سالیان گذشته خدمات زیرساختی بسیاری در این خطه انجام داده تا مردم در آسایش و رفاه باشند این مسیر همچنان تداوم خواهد داشت و این استان شکوفا خواهد شد و ناملایمت موجود نیز به زودی رفع می شود.
 
وی ادامه داد: ساخت این پروژه تا پایان هفته دفاع مقدس طول می کشد در طی 6 ماه نخست سال جاری باید هزار واحد مسکونی تکمیل شود چراکه کشور ما دارای ظرفیت فنی و مهندسی بسیار بالا است.
 
سلیمانی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که بسیج کلید حل مشکلات کشور است، گفت: بسیج منطق تبدیل تهدید به فرصت است و براین اساس باید از این فرصت در راستای تسریع در رفع حاشیه مشینی استفاده کنیم و نگذاریم ظرفیت ها از استان خارج شوند، همچنین در تلاش هستیم تا با کمک چند استان معین و همراهی بسیج بنیاد تعاون ظرفیت ساخت پروژه را چندین برابر کنیم تا زودتر به هدف مورد نظر برسیم.
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور خاطر نشان کرد: این پروژه با کمک نیروهای جهادی در سخت ترین شرایط آب و هوایی در حال انجام بوده و نباید در هیچ شرایطی تعطیل شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1726961
ارسال نظر
نظرات