شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:34 منتشر شده در مورخ: 1400/02/02 شناسه خبر: 1727095
نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس:

قرار نیست ایران هم تحریم ها را بپذیرد هم پشت میز مذاکره معطل بماند

قرار نیست ایران هم تحریم ها را بپذیرد هم پشت میز مذاکره معطل بماند
آصفری با بیان اینکه ایران در این مرحله قرار نیست هم تحریم ها را بپذیرد هم پشت میز مذاکره معطل بماند، گفت: در صورتی که آمریکایی ها لغو کامل تحریم ها را عملیاتی نکنند، دولت موظف به انجام قانون مجلس خواهد بود و در آن زمان دیگر امکان بازگشت مجدد ایران به پای میز مذاکره نخواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص مذاکرات برجامی در وین گفت: مذاکرات این روزهای وین فرصتی برای غربی ها به ویژه آمریکاست و اگر آن ها به خوبی از این فرصت کوتاهی که بدست آمده استفاده نکنند با اقتدار جمهوری اسلامی مواجه خواهند شد.

وی افزود: اگر آمریکایی ها عاقلانه برخورد کنند و تمام تحریم ها را بردارند مطمئنا وضعیت بهتر می شود ولی اگر آنها همچنان بخواهند با زیاده خواهی، صحبت از برداشته شدن گام به گام تحریم ها کرده یا در پی طولانی کردن مذاکرات باشند، تیم مذاکره کننده ایرانی اختیار و اجازه فرصت دادن به طرف آمریکایی را نخواهد داشت.

آصفری با بیان اینکه بهتر است آمریکا تجربه های گذشته را تکرار نکند، تصریح کرد: ترامپ با فشارهای خود به ایران به دنبال به سطوح آوردن ملت ایران و دست کشیدن آنان از آرمان هایشان بودند ولی دیدند که این کار نتیجه نداد و به جز بدبین شدن بیشتر ایرانی ها نسبت به آمریکا چیزی نصیبشان نشد.

عضو اسبق کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ایران در این مرحله قرار نیست هم تحریم ها را بپذیرد هم پشت میز مذاکره معطل بماند، گفت: در صورتی که آمریکایی ها لغو کامل تحریم ها را عملیاتی نکنند، دولت موظف به انجام قانون مجلس خواهد بود و در آن زمان دیگر امکان بازگشت مجدد ایران به پای میز مذاکره نخواهد بود.

وی ادامه داد: اگر آمریکایی ها تصور می کنند می توانند این مذاکرات را تا انتخابات ریاست جمهوری ایران طول بدهند، در اشتباهند و هر اتفاقی قرار است بیفتد باید الان شکل بگیرد و موکول کردن این موضوعات به آینده مطمئنا نفعی برای طرف غربی به ویژه آمریکایی ها نخواهد داشت و بهتر است آنها تا دیر نشده نسبت به برداشتن همه تحریم ها اقدام کنند.

آصفری با بیان اینکه امروزه راستی آزمایی نوبت آمریکایی ها نیست، گفت: این نوبت امروز به جمهوری اسلامی ایران رسیده تا نیت آمریکایی ها از برداشته شدن تحریم ها را راستی آزمایی کند. در این راستی آزمایی اگر مشخص شود که طرف آمریکایی به تعهدات خود عمل نکرده، دولت ایران هیچ اختیاری به جز عمل کردن اقدام راهبری مجلس جهت لغو تحریم ها نخواهد داشت.

نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان خاطرنشان کرد: اگر این بدعهدی از سوی آمریکا ادامه داشته باشد گزینه های دیگر از جمله خروج ازNPT  در دستور کار ایران خواهد بود که در زمان خود اجرایی و عملیاتی خواهد شد. هر چند که ایران حتی در صورت خارج شدن ازNPT  به دنبال سلاح هسته ای نبوده و نیست و این سلاح در دکترین دفاعی ما جایگاهی نخواهد داشت.

*این نماینده مجلس همچنین در صفحه شخصی خود در توییتر، خطاب به دولت و تیم مذاکره کننده، نوشت: با بست نشستن در وین، رای انتخابات ۱۴۰۰ برای جریان شما تکرار نخواهد شد. مردم تجربه کلاه گشاد شما را در انتخابات ۱۳۹۶ دارند و دست شما را خوانده اند.

حرف قطعی همان کلام رهبری است، برداشتن همه تحریم ها بدون وقت تلف کردن، دیگر وعده و وعید بس است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1727095
ارسال نظر
نظرات