شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:54 منتشر شده در مورخ: 1400/02/02 شناسه خبر: 1727104
ادعای معاون بهبود امور دامی سازمان جهادکشاورزی استان یزد:

خودکفایی استان یزد در تامین گوشت قرمز

خودکفایی استان یزد در تامین گوشت قرمز
معاون بهبود امور دامی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد گفت: در استان یزد سالانه۲۱هزارتن گوشت قرمز تولید و میزان مصرف گوشت قرمز سالانه استان هم۲۱هزارتن می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی غیب اللهی در گفتگو با یزدرسا ، با رد هرگونه کمبود گوشت قرمز در سطح استان یزد اظهار داشت: میزان دام سبک و سنگین موجود در استان ۸۰۳ هزار راس دام سبک، ۱۴۵ هزار راس گاو و گوساله و ۱۵ هزار نفر شتر می باشد که باعث شده هیچ کمبودی در این زمینه در سطح استان وجود نداشته باشد ونیازی به واردات گوشت قرمز نباشد.

 
وی ادامه داد: میزان تولید گوشت قرمز استان به صورت سالیانه ۲۱هزارتن می باشد که با میزان مصرف سالیانه استان که۲۱هزارتن می باشد توازن دارد.
 
غیب اللهی با رد هرگونه کمبود نهاده دامی در سطح استان یزد نیز تصریح کرد: نهاده های دامی هم به واحده های صنعتی و هم به واحدهای سنتی وفاقد پروانه طبق سهمیه اختصاص می یابد.
 
وی با تائید این مطلب که بین نهاده تخصیصی به واحدهای صنعتی دارای پروانه و واحدهای بدون پروانه تفاوت وجود دارد خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی به صورت روزانه به ازای هر راس گاو۲کیلو و۷۰۰گرم ذرت ، یک کیلو و۴۰۰گرم جو و یک کیلو و۳۰۰گرم سویا دریافت می کنند ولی واحدهای سنتی و واحدهای فاقد پروانه، یک کیلو ذرت و یک کیلو۴۰۰گرم جو و ۳۰۰گرم سویا اختصاص می یابد.
 
معاون بهبود امور دامی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در پایان اظهار داشت: توزیع نهاده ها در اختیار وزارت جهاد کشاورزی می باشد و هیچ گونه مشکلی در زمینه کمبود نهاده دامی وجود ندارد و سهمیه ای که واحدهای صنعتی دارای پروانه اختصاص می یابد نیز مناسب است اما واحدهای سنتی و فاقد پروانه مجبور هستند علاوه برنهاده دریافتی، مابقی نهاده مورد نیاز خود را از بازار آزاد تامین کنند.
 
انتهای پیام/ک 
https://www.dana.ir/1727104
ارسال نظر
نظرات