شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 08:46 منتشر شده در مورخ: 1400/02/03 شناسه خبر: 1727143
امام جمعه خلیل آباد:

گره زدن شعارهای انتخاباتی به مذاکرات، خدمت به دشمن است/ تشریح اهداف آمریکا از فرسایشی کردن مذاکرات

گره زدن شعارهای انتخاباتی به مذاکرات، خدمت به دشمن است/ تشریح اهداف آمریکا از فرسایشی کردن مذاکرات
حجت‌الاسلام ناهیدی با بیان اینکه گره زدن شعارهای انتخاباتی به مذاکره و سازش بیش از اینکه خدمت به ایران اسلامی باشد، خدمت به دشمن است، گفت: اگر بخواهیم انتخابات را به سیاست خارجی پیوند بزنیم قطعاً ضرر خواهیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: حدود ۲ هفته است که مذاکرات هسته ای در وین ادامه دارد و در اطراف این مذاکرات سوالات متعددی مطرح است و مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای ماه رمضان نکات هوشمندانه ای مطرح کردند و مبنای آن این بود که مذاکرات نباید جنبه فرسایشی پیدا کند.

 
وی با بیان اینکه کشورهای مذاکره کننده که ۸ سال است حاضر نیستند حق و حقوقات ایران را بپردازند و این مذاکرات در این ۸ سال نتیجه ای برای ایران اسلامی نداشته است، خاطرنشان کرد: کشورهای مذاکره کننده آزمون خود را پس دادند و ثابت کردند که بنا ندارند که تسلیم حق و حقوق ایران اسلامی شوند.
 
امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه اگرچه بر حسب ظاهر آمریکا در مذاکرات حضور ندارد ولی باید بدانیم که دشمنی اروپایی هایی با ایران در مسائل هسته ای اگر از آمریکا بیشتر نباشد، کمتر نیست، تصریح کرد: این اروپایی ها در بین خود یک کار شیطانی را تقسیم کردند و در حال پاس دادن به یکدیگر هستند و همچنین چندان عجله ای برای به نتیجه رسیدن مذاکرات نیستند.
 
وی با اشاره به اینکه حضور آمریکایی در حاشیه نشست های وین قابل ملاحظه است و آمریکایی ها منتظر هستند که گذر زمان و فرسایشی شدن مذاکرات، آنها را به اشکال مختلف به این نشست ورود دهد و عملاً ۴+۱ به ۵+۱ تبدیل شود، اذعان کرد: مذاکرات به هیچ عنوان نباید فرسایشی شود.
 
حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه آمریکایی ها به دنبال فرسایشی شدن مذاکرات هستند تا ایران در این شرایط حساس فعلی و در آستانه انتخابات به جز برجام هسته ای، برجام های دیگر را هم بپذیرد، عنوان کرد: آمریکایی ها به انتخابات ۲۸ خرداد چشم دوخته اند و درصدد طولانی کردن مذاکرات هستند تا بدانند مردم در انتخابات آینده به کدام جریان سیاسی رأی می دهند تا بر اساس آن با ما رفتار کنند.
 
وی با تاکید بر اینکه همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ما هیچ عجله ای برای رفع تحریم ها نداریم و باید کل تحریم ها لغو شود، تشریح کرد: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری شرایط امروزه به نفع ایران اسلامی تغییر کرده است و به همین دلیل باید تحریم ها یکجا برداشته شود.
 
امام جمعه خلیل آباد با بیان اینکه دشمن تلاش می کند که نتیجه مذاکره را به انتخابات پیوند بزند، تاکید کرد: انتخابات در سال ۹۲ و ۹۶ با سیاست خارجی پیوند خورد و این سومین انتخابات است که برخی از جریان ها تلاش می کنند که انتخابات را با سیاست خارجی و برجام پیوند بزنند.
 
وی با اشاره به اینکه پیوند زدن انتخابات با سیاست خارجی، یک مسئله خطرناک است و به هیچ عنوان معقول و منطقی نیست، بیان کرد: اگر بخواهیم انتخابات را با سیاست خارجی پیوند بزنیم عملاً پای یکسری متغییرها و عوامل بیگانه غیر قابل کنترل را به انتخابات کشور باز می شود.
 
حجت الاسلام ناهیدی با تاکید بر اینکه پیوند زدن سیاست خارجی به انتخابات، مشکلات اقتصادی را حل نمی کند، ابراز کرد: این جریان ها سعی می کنند که خیلی کوتاه بخشی از تحریم ها برداشته شود تا این مسئله سیاست خارجی را به انتخابات گره بزنند که به مصلحت نیست.
 
وی با بیان اینکه امروزه برخی از جریان های داخلی در شعارهای انتخاباتی، گفتمان مذاکره و سازش را دنبال و تبلیغ می کنند و این موارد به شدت در رسانه ها بازتاب داده می شود، افزود: گره زدن شعارهای انتخاباتی به مذاکره و سازش بیش از اینکه خدمت به ایران اسلامی باشد، خدمت به دشمن است.
 
امام جمعه خلیل آباد در پایان خاطرنشان کرد: تجربه ۸ سال اخیر گواهی این ادعا است که اگر بخواهیم انتخابات را به نوعی به سیاست خارجی و برجام پیوند بزنیم قطعاً ضرر خواهیم کرد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1727143
ارسال نظر
نظرات