شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 22:20 منتشر شده در مورخ: 1400/02/02 شناسه خبر: 1727194
فعال سیاسی اصولگرا:

مذاکرات وین به بازی ماروپله شبیه است

مذاکرات وین به بازی ماروپله شبیه است
کنعانی‌مقدم گفت: مذاکرات وین بیشتر شبیه به بازی ماروپله است؛ یعنی گاهی اوقات ما از پله‌ها به سمت بالا حرکت می‌کنیم ولی دوباره ماری در انتظار ماست که با نیش آن به پایین بازگردیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین کنعانی‌مقدم، دبیر سیاسی جبهه ایستادگی ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز با بیان این‌که هرچقدر ما مواضعمان در مذاکرات وین قوی‌تر باشد و دست پرتری داشته باشیم، می‌توانیم حرفمان را به کرسی بنشانیم و یک گام به سمت جلو حرکت کنیم، اظهار کرد: اما با توجه به تجربیات 18 سال گذشته و تاریخچه مسائلی که وجود داشته و همچنین با نزدیک شدن به انتخابات 1400 و پایان دولت آقای روحانی، آنچه را که از این مذاکرات متوجه شدم، این است که این مذاکرات بیشتر شبیه به بازی ماروپله است؛ یعنی گاهی اوقات ما از پله‌ها به سمت بالا حرکت می‌کنیم ولی دوباره ماری در انتظار ماست که با نیش آن به پایین بازگردیم.

وی گفت: همیشه این سوال وجود داشته که اگر قبل از انتخابات 1400 پرونده مذاکرات هسته‌ای به جایی برسد و توافقی شود، آیا دولت بعدی آن را اجرایی خواهد کرد یا خیر؟ به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها عجله دارند که یک توافقی انجام شود و براساس آن دولت آینده را در فشار مضاعف قرار دهد تا آن را اجرا کند. به نظر می‌رسد توافقی امضا شود اما در عمل این توافق به اجرا درنیاید.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطرنشان کرد: ما باید سعی کنیم در این مذاکرات برروی خواسته‌هایمان پافشاری کنیم و با غنی‌سازی 60 درصد یا بیشتر از آن، طرف مقابل به این باور برسانیم که در تصمیماتمان جدی هستیم و برروی آنها پافشاری می‌کنیم و در اقداماتمان هیچ مصاحمه‌ای نخواهیم داشت.

کنعانی‌مقدم معتقد است؛ ممکنه مقاومت دو طرف مذاکرات را به بن‌بست برساند و اقدامات خارج از عرف جایگزین مذاکره شود اما در این مذاکرات ما نباید از مواضعمان کوتاه بیایم؛ زیرا طرف غربی به تعهداتش پایبند نبوده و ایران همیشه به تعهداتش عمل کرده است.

انتهای پیام/*

https://www.dana.ir/1727194
ارسال نظر
نظرات