شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:42 منتشر شده در مورخ: 1400/02/03 شناسه خبر: 1727244
رییس مجمع نمایندگان استان کردستان:

لغو تحریم ها سیاست قطعی ایران در برجام است/ سیاست گام به گام دولت در مذاکرات برجام قابل پذیرش نیست

لغو تحریم ها سیاست قطعی ایران در برجام است/ سیاست گام به گام دولت در مذاکرات برجام قابل پذیرش نیست
محسن فتحی گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری، لغو کامل تحریم ها شرط قطعی جمهوری اسلامی ایران برای ادامه مذاکرات برجام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن فتحی رییس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار  کُردتودی، اظهار داشت: دولت باید مراقب باشد که چارچوب‌های تعیین شده از سوی رهبری درباره دخالت مستقیم و غیرمستقیم آمریکا در مذاکراتی که در وین انجام می شود را رعایت کند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مصالح کشور در مذاکرات برجام افزود: لغو کامل تحریم ها راهبرد قطعی جمهوری اسلامی ایران است.
 
نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص برجام بیان داشت: دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای متعاهد طرف از جمله کشورهای ۱+۴ ( آلمان، فرانسه، انگلستان، چین و روسیه) توافق هسته ای در قبال ایران و عادی نشدن روابط کامل بانکی و عدم رفع کامل موانع صادرات و فروش کامل نفت و فرآورده های نفتی ایران، نظارت های فراتر از پادمان از جمله اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.
 
دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: فرصت سه ماهه به طرف های غربی و آمریکایی ها اعتمادبخش نیست و انتظارات کشور باید به صورت جدی برآورده شود.
 
فتحی افزود: آمریکا تحت این قطعنامه تعهداتی دارد که باید اجرا کند و در موقعیتی نیست که برای آن شرط تعیین کند. آمریکا باید تخطی از قوانین بین‌المللی را متوقف کند.
 
وی با بیان اینکه رهبر انقلاب خیلی شفاف نقشه راه را تعیین کردند اظهار داشت: نخست اینکه رویکرد نظام این است که آمریکایی‌ها باید تمامی تحریم‌های برجامی را رفع کنند بعد ما راستی آزمایی کنیم و در صورت تایید در برجام حضور پیدا کنند. دوم اینکه فرسایشی شدن مذاکرات را ما نمی‌پسندیم. لذا سیاست گام به گامی که دولت به دنبالش بود، ابطال شد.
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1727244
ارسال نظر
نظرات