شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:42 منتشر شده در مورخ: 1400/02/03 شناسه خبر: 1727292
امام جمعه موقت مشهد:

انقلاب اسلامی قوی‌تر از گذشته است/ تحریم؛ آخرین حربه دشمن

انقلاب اسلامی قوی‌تر از گذشته است/ تحریم؛ آخرین حربه دشمن
حجت‌الاسلام فرزانه با اشاره به تحریم به عنوان آخرین حربه دشمنان گفت: این تجربه قطعی تاریخی ما است که هرچه بر عمر انقلاب اسلامی گذشته، انقلاب ما قوی‌تر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: زمانی که دعا می‌کنید باید نیت شما خالص باشد و همه چیز را برای خدا و از خدا بخواهید؛ برای استجابت دعا باید تمام اعمال برای خدا باشد و در این صورت است که می‌توان امید به اجابت خدا داشت.

امام جمعه موقت مشهدمقدس گفت: میان اعمال ما و دعای ما ارتباط است و اینها با یکدیگر بدون ارتباط نیستند؛ ماه مبارک رمضان برای برآورده شدن خواسته‌ها و آمرزش گناهان، دعا کنید.

فرزانه در ادامه با اشاره به مشخصه‌های استکبار جهانی تصریح کرد: استکبار جهانی به قدرت نظامی و علمی خود می‌نازد؛ آنها توان اقتصادی بالایی دارند زیرا غارت‌های زیادی صورت داده‌اند؛ ابزار رسانه‌ای و تبلیغاتی بالایی دارند و ذهن بشریت را به هر سو که بخواهند رهنمون می‌کنند؛ جبهه فعال مفاسد اقتصادی که از زمان جنگ تحمیلی شروع شده به سود چه کسی است؟
 
وی بیان کرد: اینکه اختلاسی صورت بگیرد و یا از رانتی استفاده شود و یک باره رسانه‌های رسمی کشور خبر دهند از فلان گروه ۵۰۰ هزار نفر میلیاردر شده‌اند ناشی از چیست؟ اینکه صندوق‌های اعتباری غارت شود به سود کیست؟ جز به زیان انقلاب است؟
 
امام جمعه موقت مشهدمقدس تصریح کرد: مسئله دیگری نیز وجود دارد که به سود استکبار است و آن این است که برخی احزاب و تشکل‌های سیاسی به نحوی عمل می‌کنند که به سود آمریکاست یعنی باندی عمل می‌کنند. من طلبه حزب شناس و سیاست‌دان هستم و احزاب را به خوبی می‌شناسم.
 
وی گفت: نخستین شاخصه باندبازی یک حزب این است که همه رقبای خودش را تخریب می‌کند؛ خصوصیت دیگر حرکت باندی این است که وقتی به قدرت رسیدند از جناح و حزب رقیب استفاده نمی‌کنند. در حرکت باندی صرفا نفع شخصی و نه نفع مردم اهمیت دارد.
 
فرزانه اظهار داشت: از علائم دیگر باندی حرکت کردن، چهره‌سازی و ساختن آدم‌های قلابی است و برخی مواقع رادیو و تلویزیون نیز کمک می‌کنند. ویترین سازی عجیبی دارند و کسانی که تسلیم نمی‌شوند را هم تخریب می‌کنند. گروه‌های باندی وقتی به قدرت می‌رسند با تمام توان تلاش می‌کنند قدرت را نگه دارند.
 
وی بیان کرد: نخستین منبع قدرت ما یک تجربه ۴۰ ساله قابل فهم برای خودمان است و آن تجربه این است که این دشمن با این قدرت در این ۴۰ سال هر کاری خواسته صورت داده و به هیچ چیز نرسیده است. آخرین حربه آنها تحریم‌ها است آنها دنبال چیز دیگری از این تحریم‌ها هستند. بعد از ۴۰ سال با این قدرت کذایی آنها، رهبر معظم انقلاب اعلام می‌کنند باید همه تحریم‌ها برداشته شود.
 
امام جمعه موقت مشهدمقدس تصریح کرد: این تجربه قطعی تاریخی ماست که هرچه بر عمر ما گذشته، انقلاب ما قوی‌تر شده و او ضعیف‌تر شده است. قدرت آمریکا نسبت به ۴۲ سال قبل خیلی کمتر شده و افت کرده و قدرت ما نسبت به وی افزایش یافته است. ملت ما موفق شده نظام و حکومتی بر مبنای اسلام اصیل ایجاد کند.

فرزانه ادامه داد: نیروهای مسلح ما محل اتکاء و از مولفه‌های قدرت ما هستند و از نظر سخت‌افزاری و نرم افزاری و معنویت در حد بالایی هستند. ایران اسلامی جوانان متدین و آماده و پرشور در لبنان و یمن و سوریه و افغانستان و پاکستان تربیت کرده که همگی عاشق انقلاب و رهبری و این مسیر هستند. حیدریون و فاطمیون و زینبیون و حزب الله و انصارالله مثال‌های این مهم هستند.

وی گفت: روحانیت و مردم در کنار یکدیگر مطرح می‌شوند؛ در تاریخ ایران و تاریخ هزار ساله حوزه‌های علمیه، آنجا که روحانیت جلو آمد مردم آمدند و آنجا که روحانیت جلو نیامده مردم نیز نیامدند و این بیانگر اعتماد مردم به روحانیت است. اگر در ایران اسلامی روحانیت نبود، نه انقلاب پیدا می‌شد و نه پیروز می‌شد و نه نظام تشکیل می‌داد و نه باقی می‌ماند؛ مردم و روحانیت باهم هستند.

امام جمعه موقت مشهدمقدس اظهار داشت: روحانیت باید هزار برابر قبل از انقلاب مراقب خودش و فرزندش و حرف زدنش و زندگی‌اش باشد.

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1727292
ارسال نظر
نظرات