شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:44 منتشر شده در مورخ: 1400/02/03 شناسه خبر: 1727294
در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه مطرح شد؛

پاسخ قاطع به خرابکاری رژیم صهیونسیتی در نطنز/ مردم حضور قدرتمند و انتخاب هوشمند در خرداد ماه داشته باشند

پاسخ قاطع به خرابکاری رژیم صهیونسیتی در نطنز/ مردم حضور قدرتمند و انتخاب هوشمند در خرداد ماه داشته باشند
مهم ترین محورهای خطبه های این هفته نماز جمعه که به دلیل محدودیت های کرونایی در برخی ار شهرستان های سیستان و بلوچستان برگزار شد تقویت برادری در جامعه اسلامی، تلاش برای رفع تنگناهای معیشتی کارگران، حضور مردم و انتخاب هوشمند در انتخابات، پاسخ قاطع به خرابکاری رژیم صهیونسیتی در نطنز و لزوم رفع نواقص طرح 46 هزار هکتاری بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان‌ و بلوچستان و امام جمعه زاهدان ظهر امروز در سخنرانی مجازی در پی تعطیلی نمازهای جمعه به علت شیوع گسترده ویروس کرونا،  مطرح کرد: در فرصت کوتاه باقی مانده، شوراهای اسلامی شهر و روستا گزارش صادقانه و واقعی از عملکرد و خدمات ارائه شده به مردم را ارائه کنند.

وی گفت: خطبه های نماز جمعه در واقع برای اطلاع رسانی به جامعه ایمانی، تاکید بر رعایت تقوای الهی، نشان دادن راه های تقوا و بیان مصادیق آن در جامعه امروزی است.

امام جمعه زاهدان در ادامه ضمن اشاره به چندین مناسبت پیش رو افزود: جمعه دهم ماه مبارک رمضان به روایتی سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س) همسر باوفا و گرامی رسول گرامی اسلام است که ایشان‌ اولین بانویی بودند که به پیامبر(ص) ایمان آورده و اهل فهم و دانش بودند و پس از ازدواج با پیامبر(ص) وفاداری کاملی را از خود نشان داده و همه هستی خود را برای پیامبر(ص) و دین مبین اسلام نهادند.

محامی بیان کرد: عظمت حضرت خدیجه(س) فراوان است؛ از همسری و همراهی با پیامبر گرفته تا مجاهدت و صبوری در راه اعتلای کلمه دین و اینکه ایشان مادر حضرت فاطمه زهرا (س) است که خداوند او را کوثر نامیده و اینها سرآمد مادران امت اسلامی هستند اما متاسفانه کمتر شناخته شده و در جامعه اسلامی ما به ایشان توجه چندانی نمی شود.

وی ادامه داد: روز دوازدهم ماه رمضان از دیگر مناسبت های پیش روست از این جهت که در سال اول هجری فرشته وحی در سرزمین نخیله بر پیامبر(ص) نازل شد وحی الهی را به ایشان رساند و پیامبر(ص) به دستور خداوند میان مسلمانان عقد اخوت جاری کردند.

این استاد درس خارج حوزه علمیه گفت: پیامبر میان مردان برادری ایجاد کرده و در میان خانم ها عقد اخوت خواندند و آن ها را خواهر خوانده همدیگر کردند و زمانی که حضرت علی(ع) مشاهده کرد پیامبر برای او برادری انتخاب نکرده از ایشان سوال کرد که آیا برای من برادری تعیین نمی کنی؟ پیامبر(ص) بین خود و حضرت علی(ع) عقد اخوت اجرا کرد که این جریان هم نشان دهنده اهمیت حاکمیت فضای صمیمی و برادری و انس و الفت میان جامعه اسلامی و از طرفی نشان دهنده اهمیت جایگاه امام علی(ع) است که برادر و جانشین پیامبر(ص) می شوند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی اظهار کرد: چهارشنبه ۱۵ ماه رمضان سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع) است، امامی که در شرایط سخت و بعد از شهادت حضرت علی(ع) با سه جنگ بزرگ در داخل جامعه اسلامی روبرو بود اما حضرت به گونه ای مدیریت کرد که هم یکپارچگی جامعه اسلامی حفظ شود و هم اهل حق بتوانند خود را تقویت کنند تا در موقعیت ممتاز دیگری نقش آفرینی کنند و به همین دلیل است که گفته می شود صلح امام حسن مجتبی(ع) زمینه ساز قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشوراست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: امام حسن مجتبی(ع) لقب کریم اهل بیت را داراست و برخورد کریمانه ایشان با دوست و دشمن و همچنین غریب نوازی و مهمان نوازی ایشان زبان زد خاص و عام بوده و نیاز است ما نیز در شرایط کنونی جامعه با اقتدا به سیره پیامبر(ص)، ائمه(ع) و اولیاء الهی در جهت تقویت اخوت برادری و انس و الفت در جامعه اسلامی تلاش کنیم و برای اعتلای دین خدا و تقویت جامعه اسلامی همه هستی خود را فدا و در این راه سرمایه گذاری کنیم.

محامی در بخش دوم سخنان خود گفت: متاسفانه در این ایام با فقدان دو سردار از سرداران جبهه مقاومت مواجه شدیم هم سردار حجازی و هم سردار حق بین که عمری را در راه دفاع از انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف گذرانده بودند چه در مبارزه با آشوب گران و فتنه گران در آغاز انقلاب و چه در دفاع از انقلاب و چه در دفاع از حرم سرداری کردند که آرزو داریم خداوند اجر و مزد مجاهدت های آن ها را به آن ها مرحمت کند.

وی ضمن تبریک پنجم اردیبهشت ماه و آغاز هفته کار و کارگر به جامعه کارگری متدین و تلاشگر استان خاطرنشان کرد: همه مسئولان باید برای رسیدگی به این قشر از جامعه و حل مشکلات جامعه کارگری تلاش کنند و در ادامه نیز برای رفع تنگناهای اقتصادی و معیشتی و همچنین پشتیبانی از کارگاه ها، تولید و رفع موانع تلاش خود را به کار گیرند زیرا که این کارگران رکن رکین در تولید و رشد اقتصادی هستند و بیشترین نقش را در این جهت ایفا می کنند.

امام جمعه زاهدان با اشاره به هشتم اردیبهشت و آغاز هفته کمک به محرومان و مستضعفان تاکید کرد: سیره اولیاء الهی در رسیدگی به مردم و نیازمندان بوده و در جامعه ایمانی همه مومنان باید به برادران ایمانی خود کمک کنند که این کمک ها می تواند از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی یا دیگر موسسات خیریه و یا از طریق مساجد و ائمه جماعات باشد تا به نیازمندان رسیدگی شود.

وی گفت: پنجشنبه نهم اردیبهشت ماه روز شوراهای اسلامی شهر و روستا و آغاز به کار آن ها در سال۱۳۷۸ است و با توجه به این که در روزهای آینده شاهد انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کنار انتخابات ریاست جمهوری هستیم نیاز است در این فرصت کوتاه شوراهای اسلامی شهرها و روستاها گزارش صادقانه و واقعی از عملکرد و خدمات ارائه شده به مردم را بیان کرده و در معرض دید و قضاوت مردم قرار دهند و مردم نیز با ارزیابی عملکرد شوراها و شناسایی انسان های توانمند به آن ها رأی بدهند تا شوراهای اسلامی متخصص تلاشگر و آماده به خدمت داشته باشیم.

محامی خواستار حضور قدرتمند و انتخاب هوشمند در انتخابات خرداد ماه شد و افزود: برای انتخاب رئیس جمهور متعهد و توانمند نیاز به حضور قدرتمند و انتخابی هوشمند داریم که فردی مدیر و مدبر برای اداره جامعه انتخاب شود تا شاهد تحول، رشد، توسعه و پیشرفت در جامعه باشیم.
 
پاسخ قاطع به خرابکاری رژیم صهیونسیتی در نطنز/ حضور بصیرانه در انتخابات مشتی محکم به دهان دشمن است

حجت الاسلام مجتبی بامری امام جمعه سراوان هم در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان بیان کرد: حکومت های فاسد که در همه عالم، یاغی گری و عربده کشی دارند و دیگر امت ها را رعیت خود می دانند امروز دشمن انقلاب اسلامی هستند که از صدر تاکنون ترفند ها و توطئه هایی برای از بین بردن انقلاب داشته اند.

وی افزود: امروز انقلاب اسلامی درخت تنومند و محکم است که هیچ ابر قدرتی در عالم توان پنجه انداختن در پنجه انقلاب را ندارد.

امام جمعه سراوان گفت: رژیم صهیونیستی برای تضعیف انرژی هسته ای ایران دست به خرابکاری در نطنز زد اما حقیقتا به خوبی برخورد قاطع انجام شد و امروز از نیروهای دین دار، انقلاب، ولایی و رشد کرده در مکتب امام سیلی ها خوردند که تمام اهداف شومی که برای منطقه طراحی کردند توسط انقلاب اسلامی با شکست مواجه و به انزوا کشیده شد.

حجت الاسلام بامری ادامه داد: دشمن پاتک هایی را مرموزانه و ذلیلانه در برخی مکان ها انجام می دهد اما ایران اسلامی با غنی سازی ۶۰ درصد اورانیم سیلی محکم به آنها زد.

وی اظهار کرد: کشتی دشمن در بدترین ترافیک دریایی که رزم ناو بلژیکی برای حفاظت از این کشتی در حرکت بود نتوانست دفاع کند و از سوی دیگر در منطقه رینگ دفاعی این کشتی با اقتدار زده شد، همچنین حمله گروه مقاوم ناشناس به سرویس اطلاعاتی موساد و فرود موشک های سرگردان به نقاط حساس نیروگاه اسرائیل حقانیت انقلاب اسلامی ایران را به نمایش گذاشت.

امام جمعه سراوان گفت: گرچه گرفتار مباحث معیشتی هستیم، اما در اوج قدرت به سر می بریم و‌ آنها در ضعف و سراشیبی هستند، ما با استقامت و صبر امروز یک قدرت هستیم، باید به تبلیغات غول آسای دشمن در فضای مجازی و رسانه ها توجه کنیم چرا که در حال پی ریزی دوقطبی سازی در ایران هستند.

بامری با بیان اینکه انتخابات ۱۴۰۰ بسیار حساس است، ادامه داد: انقلاب اسلامی بر پایه حضور بوده است که امید می رود توطئه دشمن را در این برهه از زمان را در خصوص دو قطبی سازی رای دادن و ندادن نقش بر آب کنیم و یک حضور پر رنگ، بصیرانه و دقیق در انتخابات داشته باشیم.

طرح 46 هزار هکتار هنوز ناقص است/خسارات کشاورزان سیستانی جبران شود

حجت الاسلام محمد راشکی امام جمعه هیرمند در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: زندگی حضرت امام حسن ( ع) الگویی برای کمک به نیازمندان جامعه بوده و شایسته است مردم مومن و روزه دار به پیروی از آن حضرت به یاری مردم ضعیف جامعه بشتابند و به نیازمندان جامعه کمک و خدمت رسانی کنند.

وی افزود: اسرائیل اگر در نطنز خرابکاری کرد ضربه های مهلکی هم دریافت کرد که امروز وحشت آنها را فرا گرفته است، پایگاه های مقاومت در نزدیکی اسرائیل قرار دارد و هر لحظه که اراده کنیم می توانیم آنها را نابود کنیم.

امام جمعه شهرستان هیرمند خاطرنشان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرموده اند هر کسی که فکر تجاوز به جمهوری اسلامی را کند باید منتظر مشت های فولادی ارتش و سپاه ما باشد.

وی ادامه داد: طرح ۴۶ هزار هکتار همچنان ناقص و نیمه تمام است، نباید اینطور باشد که طرحی انجام می دهند اما نیمه کاره رها شود، کشاورزان سیستانی امروز متحمل خسارات زیادی شده اند و امیدوار هستیم این خسارات جبران شود.

انتهای پیام/
 

 

https://www.dana.ir/1727294
ارسال نظر
نظرات