شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:27 منتشر شده در مورخ: 1400/02/04 شناسه خبر: 1727480
امام جمعه رشتخوار مطرح کرد؛

سناریوی لغو تدریجی تحریم‌های آمریکا برای تغییر جریان‌ انتخابات ایران

سناریوی لغو تدریجی تحریم‌های آمریکا برای تغییر جریان‌ انتخابات ایران
حجت الاسلام جهانشیری گفت: حضور موذیانه آمریکا در حاشیه نشست وین و وعده لغو تحریم‌ها نشان‌دهنده وقت کشی آمریکا و برنامه‌ریزی در راستای تغییر نتیجه انتخابات ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام حسن جهانشیری، امام جمعه رشتخوار در گفت‌و‌گو با صبح توس؛ گفت: چرا مذاکرات نباید فرسایشی انجام شود، وقتی ما بررسی می‌کنیم، می‌بینیم که در جلسه قبلی که مذاکرات انجام شده در وین حضور موذیانه آمریکا قابل مشاهده بود و در حاشیه نشست حضور داشت و آمریکا به دنبال این است که وقت کشی کند به اشکال مختلف میخواهد عملاً ۴ بعلاوه یک را تبدیل کند به پنج به علاوه یک و هدفش این است که ایران را خسته کند.


وی در ادامه افزود: آمریکای جنایتکار در شرایط حساس کنونی و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران در واقع علاوه بر اینکه  به دنبال این است که برجام هسته‌ای را حفظ کند برنامه‌های دیگری را هم اضافه کند و به نحوی دشمن چشم به انتخابات ۲۸ خرداد دارد و در صدد این است که مذاکرات طولانی شود تا متوجه بشود که چه جریانی بالاخره رای خواهد آورد.

امام جمعه رشتخوار با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر برداشتن کل تحریم ها، بیان داشت: باید در بحث مذاکرات مطالبات مقام معظم رهبری در رابطه با اینکه تحریم‌ها باید همه به صورت یکجا برداشته شود و ما عجله‌ای برای مذاکرات و به توافق رسیدن نداریم، باید به نحو احسن دنبال شود و راستی‌آزمایی شود بعد از راستی‌آزمایی ما هم عمل کنیم.

حجت الاسلام جهانشیری با اشاره به اینکه امروزه متاسفانه برخی انتخابات رو پیوند می‌زنند به سیاست خارجی، اذعان داشت:  این کار نباید صورت بگیرد، چون موضوع از حالت عادی خارج خواهد شد و مدیریت این قضیه حل آن مشکل تر خواهد شد.

وی با تاکید بر شرایط موجود برای اجرا شدن و برداشتن کل تحریم ها از سوی آمریکا، یادآور شد:  این که چرا باید کل تحریم‌ها برداشته شود این است که در شرایط فعلی قدرت اجماع آمریکا مثل سابق نیست و توان اجماع سازی سابق رو ندارد و از طرفی اینکه طرف غربی متوجه شده که بازی زیاد در برجام و امتیاز و تهدید در این موضوع بی اثر شده که بخواهد ایران را تهدید و امتیاز بگیرد.

امام جمعه رشتخوار با اشاره به اینکه ایران در داخل و در منطقه در واقع به اندازه کافی و لازم بازدارندگی رسیده است، تصریح کرد: ایران اسلامی امروز توان این که در واقع جواب قاطع و کوبنده به دشمن بدهد یا دوستان ایران اسلامی در محور مقاومت جواب قاطعی به دشمن بدهند قطعاً این توانش امروز محقق شده و می‌توانند.

وی با اشاره به شرایط خوب ایران اسلامی در مذاکرات با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در این رابطه، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند الان اوضاع به نفع ما تغییر کرده و در واقع برگ برنده در دست ماست.

خجت الاسلام جهانشیری با تاکید بر هوشیاری تیم مذاکره کننده ایران، خاطرنشان کرد: مذاکره‌کنندگان ایران اسلامی باید با هوشیاری و بصیرت کافی اگر جلسه برگزار می‌شود شرکت کنند و در واقع در صدد این باشند که تحریم‌ها برطرف شود در غیر این صورت این ما هستیم که ضرر می‌کنیم و باید حواسمان باشد.

وی همچنین با اشاره به حادثه اخیر نطنز نیز گفت: یکی دیگر از مسائلی که مطرح است این که متاسفانه دشمن حادثه‌ای در نطنز به وجود آورده و این حادثه باعث شده که در واقع خسارت به ایران اسلامی وارد شود آنها در واقع به دنبال این بودند که از این حادثه امتیازی از مذاکرات بگیرند و از این رو این جسارت را در واقع رژیم صهیونیستی انجام داد اما در سه شنبه هفته گذشته یک جواب قاطعی از سوی ایران با آغاز غنی سازی ۶۰ درصدی دریافت کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1727480
ارسال نظر
نظرات