شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:51 منتشر شده در مورخ: 1400/02/04 شناسه خبر: 1727501
در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها انجام می شود؛

هدفگذاری صدور مجوز ۷۵ مورد تاسیسات و بهره‌برداری از ۲۰ طرح گردشگری در استان مرکزی

هدفگذاری صدور مجوز ۷۵ مورد تاسیسات و بهره‌برداری از ۲۰ طرح گردشگری در استان مرکزی
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: در سال جاری صدور مجوز ۷۵ مورد تاسیسات گردشگری و بهره‌برداری از ۲۰ طرح گردشگری پیش‌بینی و هدفگذاری شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مصطفی مرزبان در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص برنامه‌های پیش‌بینی شده واحد سرمایه‌گذاری این اداره کل در سال جاری اظهار کرد: در سال جاری صدور مجوز ۷۵ مورد تاسیسات گردشگری و بهره‌برداری از ۲۰ طرح گردشگری پیش‌بینی و هدفگذاری شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی حجم سرمایه‌گذاری برای موارد مذکور را بالغ بر ۳۷۰۰ میلیارد ریال دانست و افزود: مجموعه اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی تلاش خواهد کرد که در طول سال ۱۴۰۰ در جهت تحقق شعار سال مبنی بر تولید،  پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها حرکت کند و به نظر می رسد که ۷۵ مجوز تاسیسات گردشگری و ۲۰ طرح گردشگری، ۷۵۰ فرصت شغلی را در استان مرکزی ایجاد کند.

وی افزود: در سال جاری پروژه‌هایی چون مجموعه هتل اطلس(هتل خیبر سابق) واقع در شهر صنعتی اراک پس از بازسازی و مرمت در راستای احیای تاسیسات گردشگری راکد بهره‌برداری خواهد شد، همچنین تاسیسات اقامتی پذیرایی واقع در مجتمع خدماتی رفاهی شرکت آبادیس پارسیان دژ در محور دلیجان- سلفچگان از دیگر پروژه‌های قابل بهره‌برداری در سال جاری است.

مرزبان آغاز بکار عملیات اجرایی منطقه نمونه گردشگری گردو توسط شهرداری و پیش‌بینی بهره‌برداری از پنج کاربری تفریحی ورزشی در منطقه نمونه گردشگری رودشور شور زرندیه واقع در ابتدای اتوبان ساوه- سلفچگان را از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در سال ۱۴۰۰ برشمرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: واگذاری مناطق نمونه گردشگری بوجه در شهرستان خمین و غار چال نخجیر در شهرستان دلیجان به سرمایه‌گذار بخش خصوصی نیز در برنامه کاری این اداره کل قرار دارد.

انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1727501
ارسال نظر
نظرات