شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:24 منتشر شده در مورخ: 1400/02/04 شناسه خبر: 1727516
هشدار دو نماینده استان درباره ورود مجدد برند های خارجی لوازم خانگی؛

سامسونگ و ال جی ۴هزار و ۷۰۰میلیارد تومان به ایران بدهی دارند/ زیر پای بدعهد متخلف فرش قرمز نیندازید!

سامسونگ و ال جی ۴هزار و ۷۰۰میلیارد تومان به ایران بدهی دارند/ زیر پای بدعهد متخلف فرش قرمز نیندازید!
دو نماینده استان که در کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز عضو هستند درباره ورود دوباره دو برند بد عهد خارجی به ایران هشدار دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از  دیار آفتاب؛ پس از احتمال آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی و رایزنی های صورت گرفته، احتمال ورود دوباره دو برند سامسونگ و ال جی به ایران قوت گرفت. در این میان، برند های داخلی لوازم خانگی با یادآوری بدعهدی این دو برند و ضرر هایی که به کشور وارد کردند، نگرانی خود را اظهار و خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

علاوه بر این، برخی نماینده های مجلس شورای اسلامی نیز به احتمال ورود دوباره این دو برند بدعهد واکنش نشان دادند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان و عضو هیئت رئیسه مجلس و علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک که هر دو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز عضو هستند درباره ورود دوباره دو برند بد عهد خارجی به ایران هشدار دادند.

سلیمی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: زیر پای بد عهد متخلف فرش قرمز نیندازید! شرکت های ال جی و سامسونگ علاوه بر عدم پرداخت ۴هزار و ۷۰۰میلیارد تومان حقوق گمرکی، در شرایط سخت کشور، از پشت به ما ضربه زدند. باید آن ها را ادب کرد. لطفا برای متخلف کادو نبرید.

کریمی نیز در گفتگویی با بیان اینکه درباره تعامل با کشورهای خارجی در حوزه واردات و صادرات بایستی همواره منافع و مصالح ملی را به عنوان اولین اولویت در نظر بگیریم، گفت: شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی سال‌های متمادی در بازار ایران حضور داشته و عملاً در بازار لوازم خانگی ایران جولان می‌دادند.

وی افزود: در سال ۹۷ با شوک ارزی که به وقوع پیوست این شرکت‌ها در همراهی با تحریم‌های آمریکا و کشورهای غربی عملاً بازار ایران را ترک کردند و حتی برای تأمین قطعات لوازم خانگی هم محدودیت‌های جدی قائل می‌شدند.

کریمی ادامه داد: بعد از افت شدید حضور لوازم خانگی با برند سامسونگ و ال‌جی در بازار کشورمان، تولیدات ایرانی توسعه پیدا کرده و صنایع ایرانی توانستند نیازهای کشورمان را در این حوزه برطرف کنند و به جرأت می‌توانگفت که در حوزه لوازم خانگی به خودکفایی رسیده‌ایم. در چنین شرایطی نیازی نیست بازار لوازم خانگی کشورمان را به روی برندهای کره جنوبی باز کنیم ضمن اینکه شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی به دلیل تخلفاتی که در حوزه واردات قطعات داشته‌اند پرونده‌های متعدد تخلفاتی برای آنها باز شده است و در مجموعه ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی به گمرک دارند و پرونده‌های آنها همچنان مفتوح است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن خاطرنشان کرد: تا زمانی که این پرونده‌ها تخلفات گذشته تعیین و تکلیف قطعی نشده است و دولت کره جنوبی روابط خود را به صورت مستقل از کشورهای غربی از جمله آمریکا سامان نداده است ما نبایستی امکان مجدد واردات این لوازم خانگی و حضور آنها در بازار کشورمان را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1727516
ارسال نظر
نظرات