شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1400/02/04 شناسه خبر: 1727537
فرمانده انتظامی سرخس خبر داد؛

کشف ۸ دستگاه ماینر غیرمجاز در سرخس

کشف ۸ دستگاه ماینر غیرمجاز در سرخس
علائی گفت: ۸ دستگاه غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال به ارزش تقریبی ۱۳ میلیارد ریال در شهرستان سرخس کشف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدمحمود علائی، فرمانده انتظامی سرخس در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر استفاده غیرمجاز از تعدادی دستگاه استخراج ارز دیجیتال توسط فردی سودجو در یکی از محلات شهر سرخس، دستورات لازم برای پیگیری موضوع صادر شد.

فرمانده انتظامی سرخس تصریح کرد: در ادامه ماموران کلانتری مرکزی سرخس پس از انجام هماهنگی‌های قضایی و با همراهی ماموران شرکت برق به محل اعزام و ضمن قطع انشعاب غیرمجاز برق، تعداد ۸ دستگاه استخراج ارز غیرمجاز را کشف و متهم را برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی کردند.

وی بیان کرد: حسب اعلام کارشناسان این تعداد ماینر حداکثر تا ۱۳۰ آمپر در ساعت مصرف برق داشتند که هزینه مصرفی برق ماهیانه حدود ۳۰۰ میلیون ریال در ماه برآورد شده است.

علائی ضمن قدردانی از همکاری خوب شهروندان با پلیس گفت: از آنجایی که مزارع استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز بر شبکه‌های توزیع برق آثار سوء داشته و بعضا موجب اختلال در روند برق‌رسانی به شهروندان و واحدهای تولیدی، بیمارستانی و غیره می‌شود، پلیس آماده است، هرگونه اخبار و اطلاعاتی را در این رابطه از طریق شماره تلفن شبانه‌روزی ۱۱۰ دریافت کند.

گفتنی است، تجهیزات کشف شده همگی توقیف و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قانونی تحویل شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1727537
ارسال نظر
نظرات