شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 18:54 منتشر شده در مورخ: 1400/02/04 شناسه خبر: 1727620
بخشدار زرآباد:

بی احتیاطی یک باغدار موجب مرگ ۱۰۳ راس دام در زرآباد شد

بی احتیاطی یک باغدار موجب مرگ ۱۰۳ راس دام در زرآباد شد
هاشم شاهوزهی گفت: بی احتیاطی یک باغدار سبب تلف شدن ۱۰۳ راس دام متعلق به اهالی روستای بوقالو از توابع زرآباد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هاشم شاهوزهی، بخشدار زرآباد در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: روستای بقالو از توابع زرآباد یکی از روستاهای سیلابی است و در سال ۹۸ هم درگیر سیل شد.

وی ادامه داد: پیرامون این روستا باغ های موز و زمین های کشاورزی و صیفی جات وجود دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: بومیان منطقه روزها باغ های خود را با بندخاکی و تور ماهی حصارکشی و شب ها هم دام خویش را نگهداری می کند.

بخشدار زرآباد گفت: یکی از باغداران منطقه اعلام کرده بود روستاییان باید در روز هم دام خود را نگهداری کنند و وی نیز نمی تواند باغ خود را نگه دارد. 

شاهوزهی اظهار کرد: چهارشنبه گذشته ۱۰۳ راس دام به باغ این فرد رفتند، در باغ او هم فقط چند اصله درخت گوآوا وجود دارد که پس از سیلاب قبل آسیب دیده بود.

وی ادامه داد: باغدار مذکور در گذشته هم چند بار گوسفندان روستاییان را جمع آوری کرده بود، این بار هم به کارگران گفته بود ۱۰۳ راس دام را جمع آوری و به اتاقی ۶ در سه مترمربع منتقل کنند و در آن را ببندند که در پی آن به کسی هم اطلاع ندادند که دام ها را نگهداری کردند.

بخشدار زرآباد اظهار کرد: دامداران پس از یک روز جست و جو برای دام ها، به این فرد مشکوک و با باز کردن در اتاق با دام های تلف شده مواجه شدند

شاهوزهی تصریح کرد: در گذشته این فرد دام ها را نگهداری می کرد، اما به صاحبان آن ها اطلاع می داد، یا تعداد دام ها کمتر بود و یا اینکه فصل زمستان این کار را انجام می داد.

وی گفت: این فرد یک ماه پیش هم ۲۰ راس دام اهالی را نگهداری کرده بود که او را احضار کردم و به او توضیح دادم عرف این منطقه چگونه است.

بخشدار زرآباد گفت: زمین این فرد هم کشاورزی نیست و به نظر می رسد از اراضی ملی تصرف کرده است، دام ها چوپان هم دارند اما گاهی به سمت زمین این فرد می روند.

شاهوزهی اظهار کرد: این باغدار هم قصد کشتن دام‌ها را نداشته است، اما چون آن ها را داخل اتاق قرار داده تلف شدند.

وی بیان کرد: با پاسگاه و دادسرا هماهنگ شده، فرد دو شب گذشته احضار و دیروز هم به دادگاه رفته و با سند فعلا آزاد است.

این مقام مسئول گفت: یکی از دامداران پیرزنی است که ۵۵ راس دام او در این حادثه تلف شده است، دام ها در مجموع متعلق به هفت خانوار است که آن ها از باغدار شاکی هستند. 

بخشدار زرآباد گفت: در این منطقه چهارهزار باغ موز و حدود هزار حلقه چاه کشاورزی وجود دارد و ساکنان منطقه هیچ وقت نظیر این کار را انجام ندادند و اگر هم دامی را جمع آوری کنند در فضای آزاد نگه می‌دارند.

انتهای پیام/
 

 

https://www.dana.ir/1727620
ارسال نظر
نظرات