شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 13:48 منتشر شده در مورخ: 1400/02/05 شناسه خبر: 1727801
نماینده ادوار مجلس:

کاندیداها با ارائه برنامه‌های عالمانه مشارکت در انتخابات را افزایش دهند

کاندیداها با ارائه برنامه‌های عالمانه مشارکت در انتخابات را افزایش دهند
قاسم جعفری گفت: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با ارائه برنامه‌های عالمانه میزان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ را می‌توانند افزایش دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قاسم جعفری، نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفتگو با شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: انقلاب اسلامی مبتنی بر ارز حضور مردم است. این انقلاب به وسیله مردم ایجاد شده و استمرار و ادامه آن هم به واسطه مردم صورت می‌پذیرد. امامین انقلاب همیشه بر حضور جدی مردم در صحنه تأکید اساسی داشته‌اند.

وی با بیان این‌که دشمنان همیشه سعی می‌کردند برخلاف سایر نقاط جهان انتخابات ایران را به منزله یک رفراندوم یا همه‌پرسی جلوه دهند، گفت: درصورتی‌که در خود آمریکا گاهی اوقات شاهد مشارکت پایین مردم در انتخابات بودیم، اما هیچ‌گاه برروی آن حساسیت وجود نداشته است و یا در برخی از کشورها هم تا ۳۰ یا ۴۰ درصد هم مشارکت وجود داشته اما هیچ‌وقت رسانه‌ها و جریان هژمونی جهانی برروی آن تمرکز نکرده است.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اما چون همیشه جمهوری اسلامی ایران از عزت و استقلال خود دفاع کرده، رسانه‌های بیگانه و جریان هژمونی جهانی تلاش می‌کند تا به نوعی بگویند که مردم با نظام فاصله دارند و از الان هم در این خصوص مانورهایی را شروع کرده‌اند و تمام تلاششان هم این است که میزان مشارکت مردمی در انتخابات کاهش یابد.

جعفری با بیان این مطلب که حضرت امام خمینی(ره) فرموده‌اند که اگر این بار اسلام در ایران شکست بخورد تا مدت‌ها اسلام نمی‌تواند سربرآورد، بیان داشت: بنابراین حضور مردم در انتخابات و پشتوانه مردمی جمهوری اسلامی همیشه مهم بوده و امروز در این شرایط بسیار حساس‌تر است.

وی درباره راه‌های افزایش مشارکت انتخاباتی گفت: نخبگان باید به صورت جدی اهمیت حضور پرشور در انتخابات را برای مردم تبیین کنند و از سوی دیگر رسانه‌ها باید سیگنال‌های مثبت و امیدواری را به جامعه مخابره کنند. همچنین کاندیداها و طرفدارانشان بهتر است که با دانش برنامه‌هایی را عرضه کنند که مردم امیدوار شوند.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: بخشی از مردم می‌گویند به هرکسی رأی داده‌ایم وضعیتمان بهتر نشده است. همچنین یک زمانی می‌گفتیم ممکن است مشارکت بالاشهری‌ها در انتخابات پایین باشد اما از سال ۱۳۹۴ به بعد اقشار ضعیف احساس می‌کند هر کسی رئیس‌جمهور شده به آنها توجه ندارد. بنابراین باید با ارائه برنامه‌های قابل قبول نوعی امیدواری در مردم ایجاد شود که به واسطه این برنامه‌ها میزان مشارکت آنها در انتخابات افزایش یابد.

جعفری معتقد است که انتخابات ریاست جمهوری نباید به یک بازی تبدیل شود و حتماً سنگینی و وزانت ریاست جمهوری حفظ شود و افرادی این مسند را در اختیار بگیرند که به تعبیر رهبر انقلاب جهادی و عالمانه کار کنند.

https://www.dana.ir/1727801
ارسال نظر
نظرات