شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:05 منتشر شده در مورخ: 1400/02/05 شناسه خبر: 1727869
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان:

۳۰میلی متر باران در "هلنچکان" قصرقند بارید/ رودخانه‌های فصلی جان دوباره گرفت

۳۰میلی متر باران در "هلنچکان" قصرقند بارید/ رودخانه‌های فصلی جان دوباره گرفت
محسن حیدری گفت: در شبانه روز گذشته با فعالیت سامانه همرفتی در جنوب استان ۳۰ میلی متر باران در ایستگاه بارانسنجی هلنچکان از توابع شهرستان قصرقند بارید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: علاوه بر  بارش ۳۰ میلی متر باران در هلنچکان، از ایستگاه اقلیم شناسی قصرقند نیز ۱۰ میلی متر باران گزارش شده است.

وی افزود: بر اساس گزارش ها بارش های روز گذشته در قصرقند و توابع موجب آبگرفتگی موقت معابر و جریان یافتن بخش هایی از رودخانه های محلی شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی همچنان شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، رعد و برق و تندبادهای موقتی در استان فراهم است.

حیدری گفت: انتظار می رود فعالیت این سامانه برای امروز در ارتفاعات جنوبی و دوشنبه و سه شنبه علاوه بر این مناطق، در ارتفاعات شرقی استان از سفیدآبه تا سرباز متمرکز باشد.

وی خاطرنشان کرد: زمان فعالیت این سامانه برای امروز و روزهای آیئده در ساعات بعدازظهرها و اوایل شب برآورد می شود و انتظار می رود در ارتفاعات با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن موقتی مسیل ها مواجه شویم.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: توصیه می شود در زمان رانندگی  احتیاط لازم در دستور کار قرار گیرد و از تردد و توقف بستر و حاشیه مسیل ها به طور اکید خودداری شود. کوهنوردان نیز با توجه به احتمال بالای برخورد صاعقه از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1727869
ارسال نظر
نظرات