شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:13 منتشر شده در مورخ: 1400/02/05 شناسه خبر: 1727887
با اوج گرفتن کرونا؛

روزانه ۱۰۰تا ۱۵۰بیمار کرونایی در بیمارستان صحرایی اراک پذیرش می شوند

روزانه ۱۰۰تا ۱۵۰بیمار کرونایی در بیمارستان صحرایی اراک پذیرش می شوند
میقانی مسئول گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه روزانه بین صد تا صد و پنجاه بیمار کرونایی در سالن ورزشی دانشگاه پذیرش می شوند، گفت: بیمارانی که شرایط نسبتا بهتری دارند و نیاز به بستری ۲۴ ساعته ندارند، بجای پذیرش در بیمارستان به این مرکز ارجاع داده می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛میقانی مسئول گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص آخرین وضعیت سالن ورزشی این دانشگاه که به بخش اکسترا پذیرش بیماران کرونایی اختصاص یافته، گفت: از چهارشنبه هفته گذشته و با اوج گرفتن کرونا در استان مرکزی و شهر اراک، پذیرش بیمار کرونا مثبت در این سالن ورزشی که تبدیل به بیمارستان صحرایی شده، آغاز شد.

وی افزود: بیمارانی که شرایط نسبتا بهتری دارند و نیاز به بستری ۲۴ ساعته ندارند، بجای پذیرش در بیمارستان به این مرکز ارجاع داده می شوند، در اینجا برای حدود ۲ تا ۳ ساعت بستری می شوند و یک دوز داروی رمدسیویر دریافت می کنند و دوباره روز بعد مراجعه می کنند تا وضعیتشان بهبود یابد.

میقانی ادامه داد: این در حالی است که قبلا این بیماران به بیمارستان امیرالمومنین(ع) مراجعه می کردند و باعث فشار به کادر درمان آنجا می شد ولی در حال حاضر و با انجام این کار، اورژانس بیمارستان بسیار خلوت شده و صرفا افرادی که نیاز به مراقبت بیشتری دارند در بیمارستان پذیرش می شوند.

مسئول گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه در حال حاضر روزانه بین صد تا صد و پنجاه بیمار کرونایی در سالن ورزشی دانشگاه پذیرش می شوند، گفت: افرادی که در سانتر اکسترا بیمارستان فعال هستند را تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشکده پرستاری دانشگاه، جهادگران و تعدادی از پرستاران اعزامی از سپاه تشکیل می دهند.

بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۵۱۵۳۵ نفر رسیده است.

بر این اساس تعداد فوتی ها به ۱۷۳۹نفر رسیده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1727887
ارسال نظر
نظرات