شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:55 منتشر شده در مورخ: 1400/02/05 شناسه خبر: 1727940
رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور:

کاهش متقاضیان دریافت واکسن "استرازنکا"

کاهش متقاضیان دریافت واکسن "استرازنکا"
عظیمی نژاد گفت: در روز چهارشنبه هفته قبل، پرسنل بهداشت و درمان ۴۳۰ نفر متقاضی شدند و به دلیل موضوعات فضای مجازی در روز بعد فقط ۳۰ نفر متقاضی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ محسن عظیمی نژاد، رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جلسه ستاد کرونای شهرستان نیشابور در سالن شهدای سلامت گفت: وضعیت نیشابور به‌مانند دیگر کشور به هم‌ریخت و وضعیت خوبی نداریم و بیماری در استان ما سیر صعودی دارد.

وی تصریح کرد: تأخیر در شروع موج چهارم را در نیشابور داشتیم ولی این روند در حال افزایش است و اگر مردم رعایت نکنند، روزهای تلخ آبان ماه تکرار خواهد شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور تأکید کرد: همه سازمان‌ها و ارگان‌ها کمک کردند ولی همچنان عدم رعایت‌های بهداشتی ادامه دارد.

عظیمی نژاد ادامه داد: ورود به محافل خانگی مثلاً افطار نه در حیطه اختیارات ما است و نه قانون چنین اجازه‌ای می‌دهد.

وی بیان داشت: اقتصاد ما تحت تأثیر کرونا است، مشکلات زیادی داریم و اصناف همراهی کردند، کرونا فقط بازار را به سمت ضرر و زیان نبرده است بلکه هزینه زیرساخت‌ها را افزایش داده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور با اشاره به هزینه‌های صورت گرفته در سطح شهرستان نیشابور تصریح کرد: از ابتدای شروع کرونا ۱۴۰ میلیارد ریال هزینه اکسیژن ساز در بیمارستان‌های نیشابور شده است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر ۱۳۶ نفر در بیمارستان‌های نیشابور بستری هستند و طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ نفر به این تعداد افزوده شده و از ابتدای همه‌گیری کرونا هشت هزار و ۳۵۸ نفر براثر کرونا بستری‌شده‌اند.

وی با اشاره به مثبت شدن ۴۵ درصد از تست‌های صورت گرفته در نیشابور بیان داشت: ۴۷ درصد افراد مراجعه‌کننده و بستری‌شده خانم‌ها و ۵۳ درصد آقایان هستند، ۷۸ درصد افراد مراجعه‌کننده شهری هستند ولی ۶۴ درصد افراد بستری‌شده روستایی‌ها هستند و دلیل آن تأخیر در مراجعه به بیمارستان توسط افراد ساکن در روستاها است.

عظیمی نژاد اظهار داشت: بیشترین بازه سنی بستری در بیمارستان‌های نیشابور، تاکنون در بازه ۸۰ سال به بالا بوده است.

وی اضافه کرد: ۳۱ درصد از مراجعین ما افراد خانه‌دار هستند که به دلیل شب‌نشینی‌ها اکثراً مبتلا شده‌اند، ۲۰ درصد کارگر و ۱۵ درصد افراد با شغل آزاد در نیشابور بستری‌شده‌اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور ادامه داد: 6 هزار و 958 دوز از ابتدا واکسیناسیون در دوز اول انجام‌شده است و سه هزار و 811 نفر واکسن دریافت کرده‌اند. پس از ورود محموله آخر واکسن، هجمه‌ای علیه واکسیناسیون آغاز شد، در روز چهارشنبه هفته قبل، پرسنل بهداشت و درمان ۴۳۰ نفر متقاضی شدند و به دلیل موضوعات فضای مجازی در روز بعد فقط ۳۰ نفر متقاضی شدند و سرعت مراجعه همکاران و گروه‌های آسیب‌پذیر کاهش پیدا کرد و من خواهش می‌کنم از هر طریقی که امکان مصون کردن مردم راداریم باید این کار را انجام دهیم.

وی بیان داشت: از اواخر این هفته نیز فاز دوم واکسیناسیون به سالمندان آغاز می‌شود و در هر فاز ۱۰ سال از سن افراد کم می‌شود تا همه واکسن تزریق کرده باشند.

عظیمی نژاد تأکید کرد: در رابطه با واکسن آن چیزی که به ما گفته‌اند کره‌ای است، ما واکسن انگلیسی به‌هیچ‌عنوان توزیع نکرده‌ایم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در رابطه با کرونای هندی بیان داشت: راه انتقال ویروس کرونای هندی با ویروس کرونا فرقی ندارد و راه‌های جلوگیری از آن نیز فرقی ندارد.

علی‌رضا قامتی طویل، فرماندار نیشابور نیز گفت: ویروس کرونای هندی دیر یا زود می‌آید و همه باید باهم رعایت کنند.

وی افزود: نباید تداخل شغل‌ها بین اصناف فعال و تعطیل ایجاد شود و اتاق اصناف از این موضوع جلوگیری کنند.

فرماندار نیشابور با انتقاد از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مطب‌های پزشک‌ها تأکید کرد: ما از واحد صنفی انتظار داریم رعایت کنند ولی پزشکان که باید فرهنگ‌ساز و الگو هستند چقدر رعایت می‌کنند؟

وی خاطرنشان کرد: تصویب‌شده است که پزشک‌ها روزانه آمارهای مراجعان مشکوک به کرونای خود را اعلام کنند ولی چند نفر تا الآن از مطب‌ها برای مشکوک به کرونا به دانشکده علوم پزشکی اعلام شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1727940
ارسال نظر
نظرات