شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 16:49 منتشر شده در مورخ: 1400/02/05 شناسه خبر: 1727947
جهاد همچنان ادامه دارد؛

بسیج جامعه پزشکی یاری‌گر مدافعان سلامت در روزهای کرونایی/ از انجام رپید تست تا ارائه آموزش پروتکل های بهداشتی

بسیج جامعه پزشکی یاری‌گر مدافعان سلامت در روزهای کرونایی/ از انجام رپید تست تا ارائه آموزش پروتکل های بهداشتی
در خط مقدم مبارزه نفس گیر با بیماری کرونا، همچنان بسیج جامعه پزشکی در کنار کادر درمان ایستاده‌ و با تمام وجود مرهمی بر زخم های کرونایی مبتلایان به این ویروس مرگبار شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، از جاده های پر پیچ و خم و صعب العبور گذر می کنند تا خدمتی به نیازمندان در نقاط مختلف ارائه کنند. بسیجیانی که از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا پا در رکاب مبارزه گذاشتند و همچنان بدون هیچ خستگی البته با تفکر انقلابی و روحیه جهادی در میدان عمل حضور دارند.

آنان کسانی نیستند جز بسیجیان جامعه پزشکی که دوشادوش کادر درمان و مدافعان سلامت برای کمک به مردم پا پیش گذاشتند و با ارائه آموزش های لازم به اقشار مختلف مردم و در دورترین نقاط استان پهناوری همچون سیستان وبلوچستان کمر همت بستند تا به دیگران بیاموزند چگونه با این مهمان ناخوانده مقابله کنند.

از گندزدایی و ضدعفونی خیابان ها و خانه ها شروع کردند وپس از آن در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی راه را با قوت بیشتری ادامه دادند به گونه ای که اقدام به تهیه و توزیع رایگان ماسک، مواد ضدعفونی، تراکت های بهداشتی و بسته های معیشتی و همچنین برپایی ایستگاه های تب سنجی و غربالگری، رسیدگی به بیماران کرونایی در خانه ها و آموزش و دلداری به خانواده های آنان بدون هیچ مزد و منتی کردند.

اکنون نیز به مناسبت هفته سلامت با شعار "ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر" در کنار کادر درمان و بهداشت حضور داشته و خدمات ارزنده ای ارائه کردند.
 
از برگزاری کارناوال سلامت تا غربالگری بیماران

فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه بسیج جامعه پزشکی کماکان در کنار حوزه بهداشت و درمان از تمام توان و پتانسیل خود در کنترل بیماری کرونا استفاده می کند، گفت: به مناسبت هفته سلامت با شعار "ساخت جهانی عادلانه تر و سالم تر" اقدام به برگزاری کارناوال سلامت در شهرستان های مختلف استان کردیم.

وی افزود: این اقدام با هدف حساس سازی مردم نسبت رعایت پروتکل های بهداشتی و اطلاع رسانی پیام های هفته سلامت با همکاری جمعیت هلال احمر، پلیس راهور، دفتر بسیج جامعه پزشکی و با حضور کارشناسان ستادی شبکه بهداشت و درمان انجام شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بسیج جامعه پزشکی سیستان و بلوچستان در روزهای کرونایی، یاریگر مدافعان سلامت است، بیان کرد: در تداوم رزمایش کمک مومنانه و اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای پیشگیری از چرخه انتقال کووید19، ضدعفونی منزل بیماران کرونایی وارائه آموزش های لازم جهت رعایت پروتکل های بهداشتی وچگونگی استفاده از مواد ضدعفونی کننده توسط تیم های سلامت  دفاتر بسیج جامعه پزشکی در نقاط مختلف استان همچنان در دستور کار قرار دارد.

کمیلی ادمه داد: ویزیت رایگان، کنترل فشار خون، قند خون و تب سنجی و همچنین توزیع ماسک و تراکت آموزشی با موضوعات "کرونای جهش یافته" و "نکاتی در مورد تغذیه صحیح در ماه مبارک رمضان" و آموزش های لازم در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی، شستشو و ضدعفونی دست ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی از دیرگ برنامه های مهم است.

وی تصریح کرد: غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، برپایی چادر سلامت در جهت آموزش و مقابله با ویروس کرونا، توزیع تراکت و ماسک توسط واحد های آموزش سلامت دفاتر بسیج جامعه پزشکی، برپایی ایستگاه سلامت درمحل برگزاری نمازهای جمعه از جمله اقدامات صورت گرفته طی این هفته به شمار می رود.
به گفته این مقام مسئول، تب سنجی کارکنان ادارات و توزیع تراکت های آموزشی پیرامون راهکارهای مقابله با کرونا در بین پرسنل آنها و توزیع ماسک رایگان از جمله برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در راستای ریشه کنی ویروس منحوس کرونا است.


جانشین بسیج جامعه پزشکی استان در ادامه گفت: به مناسبت هفته سلامت از محل  سایت چاه های ژرف شماره یک و دو سیستان بازدیدی با هدف انجام رپید تست از کلیه شاغلین صورت گرفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1727947
ارسال نظر
نظرات