شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1400/02/24 شناسه خبر: 1727986
فرمانده سپاه کاشمر:

مشارکت حداکثری برای «انتخاب اصلح» می‌تواند کشور را از مشکلات عبور دهد

مشارکت حداکثری برای «انتخاب اصلح» می‌تواند کشور را از مشکلات عبور دهد
یعقوبیان گفت: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها با یک انتخاب درست، صحیح و حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، شخصی انتخاب شود تا کشور از این مشکلات و گرفتاری‌ها عبور کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی یعقوبیان، فرمانده سپاه کاشمر در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: سال ۱۴۰۰ یک سال بسیار حساسی برای کشور محسوب می‌شود و انتخابات شورای شهر و روستا و ریاست‌جمهوری را در خردادماه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه با حضور پرشور و حداکثری خود در انتخابات، باید یک انتخاب درست و آگاهانه را رقم بزنیم، خاطرنشان کرد: باید نسبت به وظایفی که برعهده رئیس‌جمهور است آگاهی کامل داشته باشیم.

فرمانده سپاه کاشمر با تأکید بر اینکه بارها در برخی از محافل و به‌خصوص فضای مجازی شبهه‌ای مطرح می‌شود مبنی‌بر اینکه رئیس‌جمهور در کشور از اختیارات لازم برخوردار نیست هرچند که این یک شبهه انحرافی است، تصریح کرد: رئیس‌جمهور با رأی مستقیم و اکثریت مردم انتخاب می‌شود که دومین شخص سیاسی کشور است.

وی با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور دارای قدرت اجرایی بالایی است و تمام مراکز مدیریتی کشور در اختیار رئیس‌جمهور است و وزرا توسط رئیس‌جمهور تعیین و برای رأی اعتماد به مجلس معرفی می‌شوند، اذعان کرد: مسئولیت امور برنامه‌وبودجه و امور اداری و استخدامی مستقیماً برعهده رئیس‌جمهور است.

یعقوبیان با بیان اینکه امضای عهدنامه‌ها، موافقت‌نامه‌ها، پیمان‌ها و... پس از تصویب مجلس با رئیس‌جمهور است، عنوان کرد: ده‌ها اختیاری که قانون در اختیار رئیس‌جمهور قرار داده که می‌تواند با بهره‌گیری از این ابزار قانونی مدیریت صحیح و گسترده‌ای در سطح کشور داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه اگر رئیس‌جمهور از اختیارات قانونی که برعهده دارد به نحو احسن استفاده کند می‌تواند مدیریت خوبی در کشور داشته باشد، تشریح کرد: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها با یک انتخاب درست، صحیح و حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی، شخصی انتخاب شود تا کشور از این مشکلات و گرفتاری‌ها عبور کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1727986
ارسال نظر
نظرات