شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 18:38 منتشر شده در مورخ: 1400/02/05 شناسه خبر: 1728009
راوی دفاع مقدس:

رزمندگان در جبهه‌های جنگ بدون آگاهی رأی نمی‌دادند

رزمندگان در جبهه‌های جنگ بدون آگاهی رأی نمی‌دادند
پیراسته گفت: سعی می‌کردیم نظرات رزمندگان بومی و خانواده شهدا را در مورد کاندیداها جویا شویم و بعد افراد اصلح را انتخاب کنیم لذا ما در جبهه‌های جنگ نیز بدون آگاهی رأی نمی‌دادیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی پیراسته، راوی دفاع مقدس در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: انسان از ابتدای تولد تا زمانی که به یک سن خاص می‌رسد دست‌خوش تصمیمات و انتخاب‌های فراوانی قرار می‌گیرد که این انتخاب‌ها زندگی انسان را رقم می‌زنند.

وی افزود: انتخابات دو جنبه انسانی و اعتقادی دارد ازاین‌رو افرادی که به جنبه اعتقادی آن اهمیت نمی‌دهند حداقل باید جنبه انسانی و آزادگی آن را در نظر بگیرند و در انتخابات شرکت کنند زیرا انتخابات چیزی نیست جز انتخاب فرد اصلح برای ایجاد تغییر، حل مشکلات پیش روی و آزاد شدن بندهای ایجاد شده.

این راوی دفاع مقدس ادامه داد: انسان آزاده فردی است که زیر یوق استبداد نمی‌رود و در راه رسیدن به آزادی تمام پوچی‌ها را از بین می‌برد لذا مقدمه از میان بردن پوچی‌ها و پلیدی‌ها، انتخاب درست است و اگر قرار باشد باز هم مردم به دنبال افرادی بروند که با وعده‌های دست نایافتنی به دنبال کسب قدرت هستند، این انتخاب باعث نابودی و بدتر شدن وضعیت فعلی می‌شود و حتی انتخاب بد می‌تواند اوضاع را ازآنچه هست بدتر کند.

پیراسته ضمن اشاره به آیه از قرآن که می‌فرماید «خداوند سرنوشت هیچ قوم و ملّتی را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند». گفت: انسان آزاده زیر سلطه هیچ‌کس نمی‌رود اما امروز شاهد آن هستیم که به دلیل یک سری انتخاب اشتباه، مردم ما به بندگی کشیده شده‌اند و متأسفانه مردم خودشان این منجلاب را ساخته‌اند و باید با انتخاب هوشمندانه از این منجلاب رهایی پیدا کنند.

وی بیان کرد: تفاوت معناداری در خصوص آزادی از نظر غربی‌ها و اسلام وجود دارد؛ از نظر غرب آزادی محدود به فساد می‌شود اما آزادی از نظر اسلام به معنای آزادگی و در بند افراد یا مادیات نبودن است ازاین‌رو به قول امام حسین(ع) اگر دین ندارید آزاده باشید.

این راوی دفاع مقدس ضمن تشبیه صف‌های انتخابات به صف‌های اعزام رزمندگان به جبهه‌های حق علیه باطل گفت: رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس راه راست و رستگاری را شناسایی و برای آن از جان خود مایه گذاشتند و امروز ما نیز باید راه راست و فرد اصلاح را شناسایی کنیم و فریب وعده‌های دروغین را نخوریم تا بتوانیم آینده‌ای بهتر را برای خود و کشورمان رقم بزنیم.

پیراسته گفت: هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم که در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بچه‌هایی که به‌عنوان هیئت اجرایی و نظارت بر انتخابات، مسئولیت برگزاری و حفاظت از صندوق‌های رأی را داشتند، سنشان به سن قانونی نرسیده بود که بتوانند خودشان در انتخابات رأی دهند، این تاریخ انقلاب اسلامی است که ما در ابتدای انقلاب اسلامی برای برگزاری انتخابات مشکلات فراوانی داشتیم اما به لطف خدا امروز از آن مشکلات خبری نیست و مردم به‌راحتی می‌توانند در آینده کشور خود سهیم باشند و در انتخابات شرکت کنند.

وی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس به دلیل آنکه رزمندگان هرچند وقت یک‌بار به جبهه‌های مختلف اعزام می‌شدند، در زمان انتخابات مجلس نمی‌توانستند به نماینده‌های شهر خود رأی دهند ازاین‌رو ما باید با وجود اینکه در حال جنگیدن در جبهه‌ها بودیم در مورد افراد کاندیدا در انتخابات نیز تحقیق کنیم ازاین‌رو سعی می‌کردیم نظرات رزمندگان بومی آن منطقه و خانواده شهدا را در مورد کاندیداها جویا شویم و بعد افراد اصلح را انتخاب کنیم لذا با این وجود ما در جبهه‌های جنگ نیز بدون آگاهی رأی نمی‌دادیم.

این راوی دفاع مقدس یادآور شد: یک خاطره جالب دیگر از زمان انتخابات در جبهه‌های 8 سال دفاع مقدس اگر بخواهم بگویم مربوط می‌شود به انتخابات مجلس در سال 67 که رادیو اعلام کرد 4 هزار رزمنده جبهه‌های حق علیه باطل در شهر فاو پای صندوق‌های رأی آمده‌اند. دشمن از این اطلاعات استفاده کرد و با 10 هزار نفر به فاو حمله کرد زیرا با آماری که رادیو اعلام کرده بود مشخص شد حداکثر 6 هزار رزمنده در فاو حضور دارند و این شهر سقوط کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1728009
ارسال نظر
نظرات