شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:16 منتشر شده در مورخ: 1400/02/06 شناسه خبر: 1728185
شهردار سنندج:

رویدادهای فرهنگی بهترین فرصت برای جذب توریست خارجی است

رویدادهای فرهنگی بهترین فرصت برای جذب توریست خارجی است
حشمت الله صیدی گفت: معرفی پتانسیل و جاذبه‌های گردشگری و اقتصادی این شهر به تمام دنیا وظیفه تمامی دستگاه‌ها است و اقدامات فرهنگی بهترین روش برای معرفی زیبایهای این شهر به جهانیان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حشمت‌الله صیدی شهردار سنندج در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با بیان اینکه نامگذاری «روز سنه» و «ثبت سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی» در جهان دو رویداد فرهنگی و ماندگار این دوره شورا و شهرداری بود، افزود: می‌توان پتانسیل‌ها و جاذبه‌های گردشگری و اقتصادی سنندج را از طریق این دو رویداد مهم به تمام جهان معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه براساس طرح شورای شهر و مصوبه شورای فرهنگی عمومی استان روز 6 اردیبهشت ماه بنام  «روز سنه» در تقویم محلی نامگذاری شده است، بیان کرد: استان کردستان دارای پیشینه تاریخی است و غنای فرهنگی، هنری و آداب و رسوم بسیار زیبای این استان همواره مورد توجه گردشگران خارجی و داخلی بوده است.

شهردار سنندج گفت: سنندج بعنوان مرکز استان کردستان همواره خاستگاه هنرمندان، مفاخر و مشاهیر برجسته ای بوده و از لحاظ موقعیت جغرافیایی و همچنین وجود آثار تاریخی و باستانی در سنندج، به یکی از شهرهای مهم کردنشین در ایران تبدیل شده است.  

صیدی افزود: معرفی پتانسیل و جاذبه‌های گردشگری و اقتصادی این شهر به تمام دنیا وظیفه تمامی دستگاهها است و اقدامات فرهنگی بهترین روش برای معرفی زیبایهای این شهر به جهانیان است.

وی گفت: خوشبختانه شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج در این دوره اقدامات فرهنگی مناسبی را در جهت معرفی هر چه بهتر سنندج به تمام ایران و جهان صورت داد.

صیدی عنوان کرد: پیگیری در جهت نامگذاری ششم اردیبهشت ماه در تقویم محلی بنام " روز سنه " یکی از اقدامات مهم و فرهنگی شهرداری و شورا در این دوره بود.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات مهم و ماندگار شهرداری و شورای شهر در این دوره پیگیری در جهت ملحق شدن سنندج به شبکه شهرهای خلاق یونسکو بود که خوشبختانه این امر محقق و اکنون سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی در یونسکو ثبت شده است.

شهردار سنندج تاکید کرد: می‌توان از طریق این دو رویداد مهم و ماندگار فرهنگی در جهت احیاء آداب و رسوم گذشتگان و همچنین معرفی هنرمندان و جاذبه های گردشگری به تمام دنیا استفاده نمود و در جهت جذب سرمایه‌گذار به منظور اجرای طرحهای عمرانی، اقتصادی  و رفاهی در سطح شهر اقدام کرد.

صیدی گفت: خوشبختانه سال گذشته شهرداری و شورای شهر با همکاری دانشگاه آزاد اقدام به تدوین دانشنامه سنندج کرده است که این اقدام مهم هم می‌تواند در معرفی هر چه بهتر سنندج به نسل‌های آینده تاثیر گذار باشد.

وی ضمن تبریک مجدد «روز سنه» از تمامی شهروندان و همچنین صاحبنظران درخواست کرد که شهرداری و شورای شهر را در جهت اجرای برنامه‌های فرهنگی در راستای کاهش مشکلات سطح شهر  یاری کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1728185
ارسال نظر
نظرات