شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:17 منتشر شده در مورخ: 1400/02/06 شناسه خبر: 1728189
در گفتگو با مسئول آموزش سلامت شهرستان سنندج؛

آموزش مهمترین ارکان توسعه سلامت است/ ضرورت تبلیغ و ترویج فرهنگ خودمراقبتی در میان مردم

آموزش مهمترین ارکان توسعه سلامت است/ ضرورت تبلیغ و ترویج فرهنگ خودمراقبتی در میان مردم
مسئول آموزش سلامت شهرستان سنندج با اشاره به اهمیت هفته سلامت و شعار این هفته گفت: هر سال روز هفتم آوریل مصادف با ۱۸ فروردین روز جهانی بهداشت نامگذاری شده است.همچنین در ایران نیز از اول تا هفتم اردیبهشت،هفته سلامت نام دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فلوریا فتحی یونسی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: فرهنگ سازی سلامت نیاز به تبدیل اولویت های جامعه به اهداف سلامت است و ضرورت دارد فرهنگ خود مراقبتی را در میان مردم تبلیغ و رواج دهیم.

وی در مورد تعریف ابعاد سلامت و ارتباط آن با خود مراقبتی اذعان داشت: سلامت بر اساس تعریف جهانی مبتنی بر سلامت در بعد جسمی ،روانی، اجتماعی و معنوی است که هر کدام از این ابعاد نیاز به تعریف مولفه های مربوط به خودش را دارد بعنوان نمونه بعد جسمی شامل تغذیه مناسب، تحرک کافی ،خواب منظم است.

وی در مورد نقش آموزش و یادگیری ابعاد خود مراقبتی و نحوه دریافت  این آموزشها  از طریق برنامه سفیران سلامت دانشجویی بر پایه هر خانه یک پایگاه سلامت تصریح کرد: آموزش یکی از مهمترین ارکان توسعه سلامت به شمار می رود از این رو در راستای اجرای بند پنجم نظام تحول سلامت ، ترویج برنامه ملی  خود مراقبتی است که از طریق جذب سفیران سلامت و آموزش خود مراقبتی ،این برنامه اجرا می شود.

فتحی یونسی در مورد چگونگی ورود به برنامه سفیران سلامت دانشجویی و استفاده از بسته های آموزشی این حوزه و امکان دریافت امتیازی برای سفیر سلامت شدن افزود:یکی از برنامه های ترویج خود مراقبتی و تربیت سفیران سلامت ،جذب و آموزش دانشجویان به عنوان سفیر سلامت است که بر اساس آموزش مدلهای آموزشی در حیطه های مختلف انجام می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1728189
ارسال نظر
نظرات