شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:55 منتشر شده در مورخ: 1400/02/06 شناسه خبر: 1728232
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

کم بارش‌ترین استان کشور روی موج بارش‌های همرفتی/تداوم بارندگی های بهاری در جنوب شرق

کم بارش‌ترین استان کشور روی موج بارش‌های همرفتی/تداوم بارندگی های بهاری در جنوب شرق
محسن حیدری گفت: سیستان و بلوچستان به عنوان کم بارش ترین استان کشور این روزها روی موج بارش های همرفتی قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در شبانه روز گذشته فعالیت سامانه همرفتی در جنوب استان ادامه یافت، به طوری که بیشترین بارندگی با میزان ۳۷ میلی متر از ایستگاه بارانسنجی «کتیج» شهرستان فنوج گزارش شد.

وی ادامه داد: پس از فنوج بیشترین بارش های این سامانه به ترتیب از ایستگاه های «هیچان» نیکشهر با ۱۷، «جهاد کشاورزی» نیکشهر با ۱۱ و شهر راسک با هشت میلی متر گزارش شده است.

به گفته این مقام مسئول، بر اساس گزارش ها بارش های روز گذشته در شهرستان های فنوج و نیکشهر سبب آبگرفتگی موقت معابر و جریان یافتن بخش هایی از رودخانه های محلی شده است.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی همچنان تا پایان هفته شرایط برای رشد ابرهای همرفتی، رعد و برق و تندبادهای موقتی در استان فراهم است.

حیدری گفت: انتظار می رود فعالیت این سامانه امروز در ارتفاعات جنوبی، شرقی و برخی نواحی مرکزی استان متمرکز باشد.

وی ادامه داد: با توجه به ویژگی بارش های رگباری یعنی بارش زیاد در مقطع زمانی کوتاه و آخرین تغییرات شاخص های همرفت، انتظار می رود بارش های امروز نیز در ارتفاعات همراه با آبگرفتگی و جریان یافتن موقتی مسیل ها و رودخانه های فصلی شود.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: توصیه می شود در زمان بارندگی از قرار گرفتن در فضای باز خودداری شود و در زمان رانندگی نیز احتیاط شود.

حیدری تصریح کرد: مردم عزیز مناطق تحت تأثیر سامانه از تردد و توقف  در بستر و حاشیه رودخانه های فصلی به طور اکید خودداری شود. کوهنوردان نیز با توجه به احتمال بالای برخورد صاعقه از صعود به ارتفاعات پرهیز کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1728232
ارسال نظر
نظرات