شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1400/02/06 شناسه خبر: 1728273
استاندار مرکزی:

آمار مبتلایان کرونا در استان مرکزی ثابت و فوتی‌ها افزایشی است

آمار مبتلایان کرونا در استان مرکزی ثابت و فوتی‌ها افزایشی است
آقازاده گفت: در طی هفته گذشته آمار مبتلایان بیماری کرونا نسبتاً ثابت بوده اما متأسفانه فوتی‌ها افزایش چشمگیری داشته که ناشی از بستری‌های آغاز پیک چهارم است و امیدواریم با تصمیمات و اقدامات اثرگذار این آمارها در طی ده روز آینده کاهش پیدا کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در جلسه شورای اداری استان گفت: استان مرکزی در سال ۹۹ شاخص‌های خوبی در حوزه اقتصادی کسب کرد که نشان از تلاش‌های دستگاه‌های دولتی و خصوصی و مردم دارد و خوشبختانه امروز اتحاد و انسجام خوبی درون استان حاکم است.

آقازاده اظهار کرد: در هفته‌های پایانی دولت به هیچ عنوان سستی و تنبلی در کارها قابل قبول نیست و این یک سم مهلک است و همه مدیران باید تا آخرین لحظه مسئولیت با نشاط و پویایی به مسئولیت و امورات محوله بپردازند تا کارنامه ای قابل قبول از عملکرد دولت باقی بماند.

وی ادامه داد: در این جلسه شورای اداری همه مدیران استان مرکزی با مردم عهد می بندیم که تا آخرین لحظات مسئولیت تلاش خود را انجام خواهیم داد.

آمار مبتلایان کرونا در استان مرکزی ثابت و فوتی ها افزایشی است

استاندار مرکزی گفت: در طی هفته گذشته آمار مبتلایان بیماری کرونا نسبتاً ثابت بوده اما متأسفانه فوتی‌ها افزایش چشمگیری داشته که ناشی از بستری‌های آغاز پیک چهارم است و امیدواریم با تصمیمات و اقدامات اثرگذار این آمارها در طی ده روز آینده کاهش پیدا کنند.

وی با شاره به اینکه ممنوعیت مطلق و تعطیلی فراگیر در شرایط فعلی کشور به صلاح نیست بیان کرد: چرا که متاسقانه هیچ بسته اقتصادی کمکی برای مردم و افراد وجود ندارد و تعطیلی همگانی آسیب‌زا خواهد بود.

بازگشایی تدریجی اصناف در دستور کار قرارگرفته

آقازاده با اشاره به اینکه بازگشایی تدریجی اصناف در دستور کار قرارگرفته افزود: البته در این خصوص نیازمند تجدیدنظر در خصوص فعالیت‌های اصناف هستیم که با مشارکت اعضای ستاد کرونا باید صورت پذیرد.

استاندار مرکزی ادامه داد:در سال جاری شرایط بسیار دشواری در خصوص آب و برق با آن مواجه هستیم و راه‌کاری جز اصلاح الگوی مصرف و صرفه‌جویی نداریم که باید به آن توجه داشت.

همه برای برگزاری انتخابات پرشور در استان مرکزی کمک کنند

وی در ادامه به موضوع انتخابات اشاره کرد و گفت: همه باید برای برگزاری یک انتخابات پرشور در استان مرکزی کمک کنند و دستگاه‌ها همچون گذشته برای تأمین خودرو و نیروی انسانی با ستاد انتخابات مشارکت داشته باشند.

آقازاده اضافه کرد: استان مرکزی در روند برگزاری ۳ انتخابات پیش رو تاکنون موفق و پیشتاز بوده و امروز آمادگی کامل برای برگزاری باشکوه هر سه انتخابات در استان را داریم.

استاندار مرکزی در ادامه بیان کرد: مصوبه شورای موزه دفاع مقدس استان مرکزی مبنی بر اینکه همه دستگاه ها موظف به چاپ یک کتاب در حوزه دفاع مقدس و مقاومت هستند مصوبه مهمی است که همه باید آن را اجرا کنند.

صنایع مشارکت بیشتری در تهیه و توزیع بسته های معیشتی داشته باشند

وی افزود: تهیه و توزیع بسته های معیشتی در استان نیازمند مشارکت همه جانبه است و صنایع باید در این خصوص بیشتر کمک کنند و همه باید برای تهیه و توزیع یکصد هزار بسته مشارکت داشته باشند.

آقازاده به طرح اقدام ملی مسکن در استان اشاره کرد و افزود: استان مرکزی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن جدای از وظیفه و تعهد خود ۸ هزار واحد دیگر که با مشارکت اوقاف، راه و شهرسازی و استانداری است را عملیاتی خواهد کرد.

عملیات اجرایی ۸ هزار واحد مسکونی با حضور وزیر راه و شهرسازی در کمربندی شمالی شهر اراک آغاز می شود

استاندار مرکزی اضافه کرد: در طی یک ماه آینده عملیات اجرایی ۸ هزار واحد مسکونی با حضور وزیر راه و شهرسازی در کمربندی شمالی شهر اراک آغاز می شود که ۳۵۰۰ نفر هم اکنون در نوبت هستند و بیش از ۳۵۰۰ واحد دیگر می توانند ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: همه دستگاه ها ازجمله خبرنگاران می توانند در این مرحله ثبت نام کنند و با آغاز اجرایی شدن این ۸ هزار واحد انتظار داریم التهاب و تورم ناشی در مسکن شهر اراک فروکش کند.

آقازاده گفت: کسانی که فرم «ج» آنها پر نشده میتوانند در این مرحله ثبت نام کنند و اجرای این طرح ۲ ساله است که سایر نیازهای مردم در آن منطقه تعبیه شده است.

رشد دو برابری صادرات و واردات در فروردین ۱۴۰۰ در استان مرکزی

استاندار مرکزی گریزی هم به صادرات استان مرکزی زد و گفت: در فروردین ماه سال ۱۴۰۰صادرات کالای غیرنفتی استان نسبت به سال گذشته دو برابر شده. امسال از نظر وزنی ۹۷ هزار تن صادرات و از نظر ریالی ۷۶ میلیون دلار انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بیش از ۳۹ میلیون دلار واردات انجام شده که رشد دو برابری نیز به همراه داشته و اینها نشان از سالی پر رونق برای استان است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1728273
ارسال نظر
نظرات